W rozegranym w Kańczudze meczu towarzyskim Apklan Resovia pokonała miejscowy MKS 0-7. Spotkanie uświetniło 70-lecie założenia klubu, który na co dzień występuje w jarosławskiej klasie okręgowej.

Gospodarze zakończyli sezon ligowy na piątym miejscu w lidze i wynik meczu nie jest niespodzianką.

Rzeszowianie mieli powody do radości nie tylko ze względu na wysokie zwycięstwo, ale przede wszystkim na dobry występ młodzieżowców. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Szymon Feret, który w 25 minucie pokonał Damiana Płocicę. Po przerwie kolejne trafienia dołożyli Mateusz Kantor, Mateusz Geniec, Karol Twardowski, Arkadiusz Górka i Maciej Sowa, który do siatki trafiał dwukrotnie.

MKS Kańczuga – Apklan Resovia 0-7 (0-1)

Bramki: Szymon Feret (25), Matusz Kanor (50,  z karnego), Mateusz Geniec (52), Karol Twardowski (55), Arkadiusz Górka (64), Maciej Sowa (75, 76).

Kańczuga: Damian Płocica – Łukasz Borcz, Kamil Borcz, Robert Cieleń, Artur Gurak, Mateusz Cząstka, Artur Grzebyk, Daniel Gaweł, Dawid Bawor, Dawid Cichy, Dawid Dziedzic. Grali także: Szymon Bogacz, Sylwester Kielich, Dominik Mendych.

Resovia: zawodnik testowany – Mateusz Kantor, Jakub Persak, Arkadiusz Górka, Jakub Kurek – Szymon Kaliniec, Grzegorz Płatek, zawodnik testowany, Szymon Feret – David Kwiek, Paweł Hass. Grali także: Eryk Adamski, Radosław Adamski, Mateusz Geniec, Karol Twardowski, Maciej Sowa, Mikołaj Sypek.

Grano 2 x 40 minut.