Dzisiaj umowę z drużyną Apklan Resovii parafował Krzysztof Gancarczyk. 30-letni pomocnik związał się z klubem na rok. Kontakt ma opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Krzysztof Gancarczyk jest członkiem wyjątkowej, piłkarskiej rodziny Gancarczyków. Jego bracia Andrzej, Marek, Janusz, Waldemar i Mateusz również grają zawodowo w piłkę.

Nasz nowy zawodnik jest wychowankiem MKS Oława, którego barwy reprezentował od drużyn juniorskich, aż do 2014 roku (z krótką przerwą na występy w drużynie Czarnych Żagań w rundzie jesiennej sezonu 2010/11). Następnie reprezentował barwy Odry Opole i Stali Brzeg.

Ostatnim klubem Gancarczyka był GKS 1962 Jastrzębie. W barwach jastrzębian rozegrał 51 meczów (31 w II lidze w sezonie 2017/18 oraz  20 w sezonie 2018/19) w których strzelił 5 bramek.

– Jestem bardzo zadowolony z kolejnego transferu. Mam nadzieję, że Krzysztof nie tylko uzupełni miejsce po graczach, którzy odeszli, a realnie wzmocni naszą siłę ofensywną – skomentował przybycie nowego zawodnika trener Apklan Resovii, Szymon Grabowski.

Witamy w biało-czerwonej rodzinie!