Wczoraj o godzinie 17:00 Apklan Resovia rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/20. Pierwsze zajęcia z uwagi na renowacje płyty głównej odbyły się bocznym boisku Stadionu Resovii przy ul. Wyspiańskiego.

Resoviacy wrócili do treningów po kilkutygodniowych urlopach. Była to jedna z najdłuższych przerw letnich w ostatnich sezonach, ponieważ trwała aż 25 dni. W poprzednim tygodniu nasi zawodnicy przechodzili testy wydolnościowe, o których pisaliśmy tutaj.

Na pierwszym treningu pojawiło się aż 38 zawodników (31 piłkarzy z pola oraz 7 bramkarzy), z których dziesięciu było testowanych, a czterech stanowiło graczy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego (Jakub Persak, Dawid Obłoza, Mikołaj Sypek i Jakub Kurek). W pierwszych zajęciach zabrakło natomiast Bartłomieja Buczka (drobny uraz) oraz Pawła Hassa i Adriana Dziubińskiego.

8 lipca drużyna wyruszy do Rytra, gdzie rozpocznie obóz przygotowawczy. Na zgrupowaniu biało-czerwoni spędzą sześć dni i rozegrają dwa sparingi – ze słowackim drugoligowcem, ŠK Odeva Lipany oraz wracając z obozu w Krakowie z Hutnikiem.