Dawid Kubowicz oraz Grzegorz Płatek podpisali z Apklan Resovią dwuletnie kontrakty.

Kubowicz to doświadczony zawodnik, który ostatnie dwa sezony był zawodnikiem tarnobrzeskiej Siarki. Wcześniej reprezentował barwy m. in. Termalica Bruk-Bet Niecieczy, Górnika Wałbrzych, Arki Gdynia czy Olimpii Elbląg. Ma na swoim koncie ma także występy na zapleczu ekstraklasy – na boiskach pierwszej ligi rozegrał łącznie 111 meczów, strzelając w nich 5 goli. Dawid występuje na pozycji środkowego obrońcy. Przez dwa sezony w tarnobrzeskiej drużynie miał pewne miejsce w składzie i regularnie występował na poziomie drugiej ligi (62 występy i 5 bramek).

Płatek to 22-letni piłkarz pochodzący z Mielca, gdzie w szkółce tamtejszej Stali stawiał pierwsze piłkarskie kroki. W latach 2013-2016 występował  w mieleckiej drużynie, która wówczas znajdowała się w drugiej lidze. Na początku sezonu 2016/17 przeszedł do Siarki Tarnobrzeg, w której był podstawowym zawodnikiem. Do zakończenia poprzedniego sezonu w żółto-czarnych barwach rozegrał łącznie 95 spotkań i zdobył 5 bramek.

– Dawid i Grzegorz to dwaj wartościowi piłkarze znający dobrze realia drugoligowych boisk. W Siarce Tarnobrzeg odgrywali znaczące role, więc mam nadzieje, że podobnie będzie w Resovii  – mówi prezes Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia Wojciech Zając.

Witamy Panowie w biało-czerwonej drużynie!