Zwycięstwem się odpłaca, napastników współpraca

18.03.2017, 20:18 | Administrator | Aktualności | Wyświetleń: 2 129
4 głosów, 5.00 średnia ocena (96% punktów)

Piłkarze Resovii w sobotnie deszczowe i zimne popołudnie pokonali Wierną Małogoszcz 1-0. Jedyną bramkę dla Pasiaków zdobył Bartłomiej Buczek po asyście Sebastiana Dziedzica.

Trener: Mariusz Lniany

Rzeszowianie zgodnie z oczekiwaniami pokonali outsidera i dopisali do ligowej tabeli komplet punktów. „Biało-czerwoni” przez całe spotkanie byli zespołem dominującym, ale fajerwerków bramkowych nie było. Tylko raz resoviacy potrafili zmusić do kapitulacji bramkarza Wiernej. Podopieczni trenera Szymona Szydełko razili brakiem skuteczności i niedokładnością, a na dodatek sędzia z Brzeska znów rozdał kilka niepotrzebnych kartek.

Akcję meczu w 22 minucie przeprowadziła dwójka napastników. Sebastian Dziedzic popędził z piłką lewą stroną boiska i precyzyjnie dograł piłkę do wbiegającego na 6 metr od bramki Bartłomieja Buczka. Snajperowi „Pasiaków” wystarczyło dostawić nogę, aby zdobyć dziesiąta bramkę w sezonie i odbierać gratulację od kolegów.

W 36 minucie meczu powinno być 2-0 dla „Pasiaków”, ale piłkę po dokładnym podaniu Mirosława Kmiotka przeniósł nad poprzeczką Dziedzic.

Po przerwie przewaga rzeszowskiego zespołu była bezdyskusyjna, ale miejscowi nie potrafili wykończyć akcji. Zamiast strzeleckiego festiwalu kibice oglądali strzelecką niemoc. W 53 minucie meczu w polu karnym rywali znalazł się z piłką Sebastian Dziedzic. Napastnik Resovii wycofał futbolówkę na 11 metr do Bartłomiej Buczka, ale desperacki wślizg jednego z obrońców Wiernej zakończył akcję bramkową.

Sześć minut później ponownie w polu karnym szarżował Dziedzic. Tym razem nie opanował piłki i nie zdołał uderzyć na bramkę Gugulskiego.

Napór Resovii zwiększał się z upływem czasu, ale kibice raz za razem łapali się za głowy, bo wszystkie akcje kończyły się niepowodzeniem. W 75 minucie rzeszowianie strzelali na bramkę Gugulskiego trzykrotnie i za każdym razem piłka blokowana była przez defensorów Wiernej.

W 85 minucie meczu przed szansą stanęli Bartłomiej Buczek i Szymon Kaliniec, ale po raz kolejny Gugulski wyszedł z opresji.

W 90 minucie meczu swój debiut w barwach Resovii zaliczył Jakub Janur, a chwilę później  Dawid Pałys-Rydzik uruchomił Kalińca, a ten w dogodnej sytuacji uderzył piłkę kilka metrów nad poprzeczką.

W doliczonym czasie gry przyjezdni przeprowadzili pierwszą groźną akcję meczu i tylko odrobiny szczęścia zabrakło im do wyrównania. Piłka po dośrodkowaniu na 10 metr trafiła na głowę Krausa, a ten minimalnie przestrzelił koło słupka.