Z Unią na remis – gol Krawczyka

19.07.2014, 15:12 | Administrator | Aktualności | Galeria

Resovia zremisowała w dzisiejszym sparingu rozegranym przy Wyspiańskiego 22 z III-ligową Unią Tarnów 1-1.

Piotr Krawczyk zdobywa bramkę dla Resovii strzałem z rzutu wolnego. źródło: własne

19.07.2014, 10:20, Rzeszów

Resovia: Pietryka (46′ Tomczyk (75′ Gąsior)) – Szkolnik (70′ Gaweł), Sękowski (46′ Testowany I), Testowany I (30′ Makowski), M. Krawczyk – Fedan (46′ Testowany II), Kaliniec (80′ P. Krawczyk), Wilk (65′ Surmiak), Dziedzic (46′ Grześkiewicz), Ząbkiewicz (46′ Adamski) – P. Krawczyk (46′ Testowany III)

Unia: Pietuch (60′ Dybowski) – Furmański, Więcek, Kuzdra, Jamróg – Wójcik (46′ Kamiński), Gałuszka (65′ Hebda), Adamski (60′ Niemczura) – Mazela (60′ Brożek), Drozdowicz (60′ Zawrzykraj).

Remisem zakończył się dzisiejszy sparing podopiecznych Macieja Huzarskiego z drużyną Unii Tarnów. Jedynego gola dla drużyny Resovii w 33 minucie strzałem z 20 metrów, z rzutu wolnego zdobył Piotr Krawczyk, który „ściągnął popularną pajęczynę” z bramki Pietucha. Napastnik Resovii, tym samym zrehabilitował się za sytuację, która miała miejsce kilka chwil wcześniej. Wówczas z rzutu rożnego dośrodkowywał Sebastian Fedan świetnie w polu karnym znalazł się wspomniany wcześniej Krawczyk, ale uderzył nad poprzeczką bramki tarnowian.

Resovia grała lepiej i składniej, a tym samym na przerwę powinna schodzić z co najmniej dwubramkowym prowadzeniem. Znakomite sytuacje zmarnowali między innymi Sebastian Fedan (jego strzał trafił w poprzeczkę bramki Unii) oraz Sebastian Dziedzic, który dwa razy z kilku metrów strzelając głową nie potrafił umieścić piłki w siatce, a chwilę przed przerwą jego strzał z 16-nastki po interwencji Pietucha trafił w słupek tarnowskiej bramki. W 30 minucie na boisku pojawił się były zawodnik Resovii Bartłomiej Makowski, który niewykluczone, że w przyszłym sezonie znów założy biało-czerwony trykot.

Po przerwie trener Pasiaków Maciej Huzarski dokonał w składzie kilku roszad. Na boisko weszli Piotr Tomczyk, Alan Grześkiewicz, Radosław Adamski i dwóch testowanych zawodników, którzy po sobotnim występie raczej w Resovii nie zostaną. Dwie minuty po wznowieniu gry mieliśmy już 1-1. Piotr Szkolnik sfaulował w polu karnym zawodnika gości, do piłki ustawionej na 11-metrze podszedł Piotr Drozdowicz, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał swojego imiennika z Resovii Piotra Tomczyka.

W drugiej połowie gra się wyrównała i okazji było jak na lekarstwo. Parę razy świetnie na prawej stronie pokazali się Miłosz Krawczyk i Radosław Adamski, ale więcej bramek w tym meczu już nie padło.