Wygrana w przedostatnim sparingu

31.07.2017, 9:00 | Administrator | Aktualności

Resovia wygrała sparing z Wólczanką Wólka Pełkińska 3-2. Był to przedostatni mecz kontrolny przed inauguracją III ligi.

Wólczanka Wólka Pełkińska

Pierwsze minuty meczu należały do gości, którzy za sprawą Krzysztofa Pietlucha (byłego piłkarza Resovii) stwarzali niebezpieczeństwo pod bramką Piotra Gnatka. Po pół godzinie obraz gry odmienił się i jeszcze przed przerwą rzeszowianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie po golach Radosława Adamskiego.

Drugą połowę znów lepiej zaczęli piłkarze Wólczanki, czego efektem była kontaktowa bramka z rzutu karnego. Podopieczni Szymona Grabowskiego bardzo szybko odpowiedzieli na stratę gola i już w następnej akcji Dawid Bieniasz podwyższył wynik na 3-1.

Zespół Wólczanki do samego końca dążył do osiągnięcia korzystnego rezultatu. Dziesięć minut przed końcem meczu, po błędzie naszej defensywy i dokładnym strzale zawodnika gości, Marcin Pietryka musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym samym przedostatni sprawdzian przed nowym sezonem zakończył się zwycięstwem rzeszowian 3-2.

W sobotę drużyna Resovii rozegra swój ostatni mecz sparingowy. Naszym przeciwnikiem będzie zespół z IV ligi podkarpackiej – Izolator Boguchwała. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Wyspiańskiego 22. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Resovia – Wólczanka Wólka Pełkińska 3-2 (2-0)

Bramki dla Resovii: Adamski (dwie), Bieniasz.

Resovia: Gnatek – Staszczak, zawodnik testowany I, Domoń, Cach – Adamski, Kaliniec, Frankiewicz, Pałys-Rydzik – Buczek, Hass oraz Pietryka, Kowal, Makowski, Kmiotek, zawodnik testowany II, Lorenc, Bieniasz, zawodnik testowany III, Twardowski.