Wisła Sandomierz – Resovia 0-3

13.05.2018, 18:30 | Administrator | Aktualności

Resovia w meczu 28. kolejki III ligi pokonała na wyjeździe Wisłę Sandomierz 3-0. Dzięki tej wygranej rzeszowianie zostali samodzielnym liderem rozgrywek.

Wisła Sandomierz

Rzeszowianie wracają z Sandomierza w świetnych nastrojach, bo w dobrym stylu pokonali miejscową Wisłę. Resoviacy wykorzystali potknięcie Motoru i odskoczyli lublinianom na odległość trzech punktów.

Już w 8 minucie spotkania podopieczni Szymona Grabowskiego wyszli na prowadzenie. Po faulu Beszczyńskiego na Adamskim arbiter odgwizdał rzut karny i jedenastkę na bramkę zamienił Bartłomiej Buczek. Sporo pretensji do pracy sędziego miał szkoleniowiec gospodarzy, Grzegorz Wesołowski: – Karny z kapelusza! – podsumował. Odmiennego zdania był Szymon Grabowski, trener Resovii: – Według mnie karny był stuprocentowy.

Gospodarze najlepszą okazję do wyrównania mieli w 27 minucie meczu po dwójkowje akcji dwóch eks-resoviaków. Jarosław Piątkowski podał piłkę do Patryka Roga, ale wychowanek Orłów Rzeszów nieznacznie spudłował. Biało-czerwoni odpowiedzieli strzałami Radka Adamskiego i Bartłomieja Buczka, po których piłka szybowała nad poprzeczką.

Po przerwie rzeszowianie opanowali murawę i gra toczyła się przeważnie pod bramką Drzymały. W 57 minucie po podaniu Pyrdka przed szansą stanął Karol Twardowski. Młodzieżowiec Resovii zabrał się z piłką w polu karnym i strzelił mocno, ale Drzymała był na posterunku.

Kilka minut później bramkarz gospodarzy popełnił błąd, który kosztował go stratę drugiej bramki. Piłkę po niecelnym wybiciu przejął Michał Ogrodnik, który uruchomił wychodzącego na czystą pozycję Szymona Kalińca. Pomocnik Resovii w sytuacji sam na sam z bramkarzem zachował się jak rasowy snajper i technicznym strzałem zdobył swoją 22 bramkę dla Sovii. W 82 minucie resoviacy swoją przewagę na boisku przypieczętowali kolejnym trafieniem. Dariusz Frankiewicz zagrał piłkę do Pawła Hassa, a ten precyzyjnym strzałem z 14 metrów pokonał Drzymałę.

Gospodarze bardzo rzadko zapuszczali się pod pole karne Pasiaków. Dwukrotnie piłkę dośrodkowywał z ze stałych fragmentów gry Jarosław Piątkowski, ale defensorzy Resovii skutecznie „czyścili” pole karne. W doliczonym czasie gry na strzał z dystansu pokusił się Kacper Piechniak, który zmusił Marcina Pietrykę do jednej z nielicznych tego dnia interwencji.

28. kolejka | Sandomierz, 12 maja 2018 | 17:00

Wisła Sandomierz – Resovia 0-3 (0-1)

0-1 Bartłomiej Buczek (8, z karnego), 0-2 Szymon Kaliniec (62), 0-3 Paweł Hass (82).

Wisła: Patryk Drzymała – Kacper Górski, Daniel Beszczyński, Patryk Wilk (82 Daniel Chorab), Krzysztof Miroszka (68 Dawid Korona) – Piotr Ferens (55 Kacper Piechniak), Marcin Sudy, Michał Mokrzycki, Jarosław Piątkowski – Damian Juda, Patryk Róg (73 Piotr Poński).

Resovia: Marcin Pietryka – Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Damian Barszczak, Aleksander Drobot – Szymon Feret (56 Karol Twardowski), Dariusz Frankiewicz, Szymon Kaliniec (69 Mirosław Kmiotek), Radosław Adamski (51 Michał Ogrodnik) – Bartłomiej Buczek (73 Paweł Hass), Dorian Buczek (56 Przemysław Pyrdek).

Sędziował: Piotr Burak z Zamościa.

Żółte kartki: Jarosław Piątkowski, Damian Juda.

Widzów: 600 (w tym 277 z Rzeszowa).