W sparingu Resovia lepsza od Błękitnych, 3-2.

12.07.2015, 0:21 | Administrator | Aktualności | Galeria | Wyświetleń: 1 921
5 głosów, 3.40 średnia ocena (70% punktów)

Piłkarze Resovii w pierwszym sparingu przy Wyspiańskiego pokonali beniaminka IV ligi 3-2. Dwie bramki dla Pasiaków zdobył testowany przez sztab szkoleniowy zawodnik.

Nowy zawodnik Resovii, Mateusz Jurczak w sobotnim sparingu zaliczył dwie asysty, źródło: własne

Widzów: 70.

Resovia: Pietryka (46′ Kuszaj) – Wilk (10′ Sadecki), Baran (68′ Bednarz), Żmuda, Szkolnik  (59′ Kowalski) – Adamski (53′ Pyrdek), Kaliniec (55′ Grygiel), Domoń (55′ Daniel), Jurczak, Pałys-Rydzik – Zawodnik Testowany.

Podopieczni Macieja Huzarskiego pokonali w pierwszym sparingu tego lata przy Wyspiańskiego zespół Błękitnych Ropczyce 3-2. Rzeszowianie od pierwszych minut w zupełności kontrolowali sytuację na boisku. W 7 minucie meczu kapitalne podanie od Mateusza Jurczaka wykorzystał testowany przez Pasiaków zawodnik, który położył bramkarza i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce gości. Dwie minuty później kibiców, którzy zgromadzili się przy Wyspiańskiego przeszył głośny krzyk bólu Daniela Wilka, który po jednej z akcji odniósł kontuzję kolana i został zniesiony z boiska przez kolegów z drużyny.

Resovia miała przewagę, która nie podlegała najmniejszej dyskusji. W 18 minucie meczu znów kapitalnie pokazał się nowy nabytek Pasiaków Mateusz Jurczak, który ominął obrońców, wbiegł w pole karne i podaniem wzdłuż linii bramkowej chciał obsłużyć Dawida Pałysa-Rydzika, ale nadbiegający defensor gości uprzedził młodzieżowca Resovii i sam niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, a na zegarze świetlnym przy napisie „Resovia” zaświeciła się dwójka. Drużyna Błękitnych w pierwszej połowie nie stwarzała sobie groźnych okazji, oddając kilka strzałów z dystansu, które w bezpiecznej odległości mijały bramkę Marcina Pietryki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części gry w bramce Marcina Pietrykę zastąpił Mateusz Kuszaj, a chwilę póniej na boisku pojawił się Przemek Pyrdek, który dołączył do Resovii po testach w zespole Wisły Puławy. Szkoleniowcy Pasiaków zdecydowali się również na inne zmiany i dali szansę pokazania się innym młodym zawodnikom i tak na boisku pojawiali się Bednarz, Kowalski, Grygiel i Daniel. Jednak zanim to nastąpiło w 56 minucie meczu kapitalną indywidualną akcją popisał się testowany przez Resovię zawodnik wywalczając rzut karny dla Pasiaków. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Piotrek Szkolnik, ale jego strzał w fantastycznym stylu obronił Dariusz Kosiba parując piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut później z ponad 30. metrów huknął jak z armaty Przemek Pyrdek i goalkeeper gości z wielkim trudem wybronił fantastyczny strzał naszego napastnika.

Resovia w obliczu zmian z minuty na minutę traciła optyczną przewagę. W 70 minucie Jakub Szewczyk po błędzie naszej obrony znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Kuszajem i efektownym lobem pokonał bramkarza Pasiaków. Resovia osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników popełniała błędy i w 81 minucie mieliśmy już remis. Piłkę dwukrotnie do naszej bramki kierował Krzysztof Zawiślak i za drugim razem efektownym szczupakiem zrobił to skutecznie.

Biało-czerwoni nie dawali jednak za wygraną. Na boisku dwoili i troili się Pyrdek, Jurczak i testowany przez Resovię zawodnik. Zdrowia nie żałował także Dawid Pałys-Rydzik, który popisał się kilkoma technicznymi zagraniami. Rzeszowianie dopięli swego w 88. minucie meczu, kiedy to w polu karnym Błękitnych w sporym zamieszaniu świetnie odnalazł się testowany przez Pasiaki zawodnik, który umieścił piłkę w bramce gości dając Resovii zasłużone zwycięstwo.