PLAN WYKONANY – RESOVIA PANY !!!

01.04.2017, 23:58 | Administrator | Aktualności | Wyświetleń: 5 015
9 głosów, 4.11 średnia ocena (82% punktów)

82. Derby Rzeszowa padły łupem Resovii. Biało-czerwoni na własnym stadionie pokonali lokalnego rywala 2-1!

Dawid Bieniasz
Mirosław Kmiotek yellow playerout (90’+)
Szymon Kaliniec pilka (50′) playerout (54′)
Szymon Wiejak yellow
Arkadiusz Staszczak
Sebastian Dziedzic pilka (31′) playerout (83′)
Bartłomiej Buczek yellow playerout (90′)

Trener: Bohdan Bławacki

„Biało-czerwoni” pokazali resoviacki charakter i pokonali lansowany przez władze miasta i lokalne media zespół, który swoją siedzibę poprzez wynajem pomieszczeń na Stadionie Miejskim ma przy ul. Hetmańskiej. Derby Rzeszowa obfitowały w sytuacje podbramkowe i były jednym z ciekawszych pojedynków na stadionie Resovii w ostatnich miesiącach.

Podopieczni Szymona Szydełko w ostatnich spotkaniach grali dosyć niemrawo, ale tego dnia wyszli na murawę mocno naładowani. Od pierwszych minut widać było, że walka będzie się toczyć o każdy metr boiska.

W 18 minucie spotkania piłkarze rzeszowskiej „Malty” mieli pierwszą akcję, po której mogli pokusić się o bramkę. Sebastian Dziedzic zagrał głową w pole karne do wychodzącego Buczka, ale snajper „Pasiaków” nieczysto trafił w piłkę. W 31 minucie meczu po odważna gra „Pasiaków” przyniosła efekty. Zaczęło się od odbioru piłki przez Damiana Barszczaka. Dwoma szybkimi podaniami resoviacy przenieśli się pod pole karne rywali. Tam Buczek zgrał piłkę Mirosławowi Kmiotkowi, a ten wypuścił w pole karne Dziedzica. Napastnik Resovii z łatwością posłał futbolówkę koło słupka i zdezorientowany Adam Wasiluk tylko wzrokiem mógł odprowadzić piłkę zmierzająca do siatki.

Po zdobyciu bramki resoviacy nie zamierzali bronić wyniku i przeprowadzali kolejne solidne akcje. Stalowcy odpowiadali groźnymi strzałami zza pola karnego. W 34 minucie mocno postraszył „Pasiaków” Kvych, ale Marcin Pietryka wykazał się świetnym refleksem i wybił piłkę na rzut rożny. Bramkarz Resovii jeszcze kilka razy tego dnia pokazał, że jest w świetnej formie. W 38 minucie miał również sporo szczęścia, bo piłka po strzale Wojciecha Reimana z rzutu wolnego wylądowała na słupku.

W 42 minucie spotkania Bartłomiej Buczek miał szansę odebrać rywalom ochotę do gry. Czołowy strzelec ligi po świetnym podaniu Dziedzica uderzył po ziemi na bramkę, ale trafił dokładnie w nogę stojącego na linii Wasiluka.

Druga połowa spotkania idealnie zaczęła się dla gości. W 46 minucie z autu wrzucił piłkę Damian Skała i futbolówka przekozłowała przez pole karne między obrońcami Resovii, aby ostatecznie trafić na głowę Reimana. Wbiegający w pole karne pomocnik Stali wykorzystał roztargnienie „Pasiaków” i doprowadził do wyrównania.

Radość stalowców nie trwała długo, bo cztery minuty później resoviacy odpowiedzieli kolejnym trafieniem. Arkadiusz Staszczak fantastycznym podaniem w pole karne uruchomił Szymona Kalińca, a ten łatwo ominął Wasiluka i wpadł z piłką do siatki. Rozgrywający Resovii bramkę okupił kontuzją i w 53 minucie musiał opuścić plac gry.

W 60 minucie efektowną szarżą w polu karnym popisał się Szymon Wiejak. Pomocnik Resovii uderzył z 13 metrów na bramkę Wasiluka i bramkarz gości z niemałym trudem wybił odbił futbolówkę.

W 63 minucie nieudana pułapka ofsajdowa Resovii mogła zakończyć się bramką. Arkadiusz Gil znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Pietryką i fantastyczną interwencją wykazał się „Cinek” który ratował swój zespół przed stratą gola, a młody zawodnik Stali usłyszał kilka cierpkich słów pod swoim adresem od Wojciecha Reimana.

W końcowych fragmentach gry przyjezdni zaatakowali większą liczbą, ale ich akcje skutecznie rozbijali defensorzy Resovii, którzy zanotowali tego dnia świetny występ. W obronie dwoił się i troił Konrad Domoń, a wtórowali mu grający po bokach Przemysław Żmuda i Damian Barszczak. Pewności w grze dodawały również świetne interwencje Marcina Pietryki. W 78 minucie Marcin Pietryka po raz kolejny stanął stalowcom na drodze do wyrównania. Tym razem obronił jedną ręką mocny strzał Giela.

W doliczonym czasie gry stalowcy mocno zaatakowali, ale ich chaotyczne akcje nie mogły przynieść zamierzonego efektu. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Resovii!

Ogrom frustracji i gorzki smak porażki ujawnił się również na pomeczowej konferencji prasowej, kiedy to Bohdan Bławacki, miał pretensje do trenera Resovii Szymona Szydełko, iż ten użył sformułowania, że bramka dla Stali była dziełem przypadku, po czym sam przyznał, że rzeczywiście był to przypadek…

Szymon Szydełko (trener Resovii)  – Dziś tym zwycięstwem udowodniliśmy, że pieniądze nie grają. Gra ciężka praca, zaangażowanie i wykonywanie zadań na boisku. Za to właśnie dziękuje moim zawodnikom, myślę że nagroda jest ogromna. Chciałem także podziękować kibicom za wspaniały doping, nie tylko w tym meczu, ale w każdym innym. Jesteśmy bardzo mocno wspierani. Przede wszystkim dziękuje rodzinom zawodników, które cały czas są blisko nich i bardzo mocno ich wspierają. Nawet w tych trudnych chwilach, kiedy derby nie były dla nas byliśmy na kolanach i musieliśmy sobie z tym jakoś poradzić. Przeczekaliśmy ten czas i wreszcie jesteśmy zwycięzcy, bardzo nas to cieszy!