Udana próba generalna

07.08.2017, 12:45 | Administrator | Aktualności

W ostatnim meczu sparingowym przed startem rozgrywek ligowych, Resovia wygrała 2-0 (0-0) z czwartoligowym Izolatorem Boguchwała.

Izolator Boguchwała

Spotkanie było rozgrywane w trudnych warunkach atmosferycznych, przy ponad 30 stopniach.

W I połowie oba zespoły nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji do zdobycia goli. Zamiast sytuacji podbramkowych, zdecydowanie więcej było fauli i słownych prowokacji. Sędzia pokazał zawodnikom osiem kartek, z czego aż sześć piłkarzom Resovii. Meczu nie dokończyli Paweł Hass, Bartłomiej Buczek oraz zawodnik Izolatora, którzy obejrzeli czerwone kartoniki i musieli zejść z boiska.

W II połowie kibice zgromadzeni na stadionie w końcu mogli oglądać bramki. Po podaniu Dawida Bieniasza prowadzenie Resovii dał David Kwiek, który dopełnił formalności strzelając do pustej bramki. Chwilę później było już 2-0. Tym razem po dośrodkowaniu Radosława Adamskiego, dokładnym strzałem głową wynik ustalił Bieniasz.

Był to ostatni sprawdzian piłkarzy Szymona Grabowskiego przed startem ligi. W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 rzeszowianie podejmą na własnym stadionie drużynę Podlasia Biała Podlaska w ramach 1. kolejki III ligi grupy IV.

Resovia – Izolator Boguchwała 2-0 (0-0)

Bramki dla Resovii: Kwiek, Bieniasz

Resovia: Pietryka – Kowal, Domoń, Makowski, Staszczak – Adamski, Lorenc, Kaliniec, Pałys-Rydzik – Hass, Buczek oraz Gnatek, Cach, zawodnik testowany, Frankiewicz, Bieniasz, Kwiek.