Szymon Grabowski wybrany trenerem roku!

25.01.2019, 23:51 | Administrator | Aktualności

Szymon Grabowski - opiekun piłkarskiej Apklan Resovii - został wybrany najlepszym trenerem Podkarpacia mijającego roku przez kapitułę 59. Plebiscytu Sportowego Nowin. Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas Gali Mistrzów Sportu w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.

Szymon Grabowski trenerem roku w 59. Plebiscycie Sportowym Nowin

W tym roku wątpliwości nie było – drużyna prowadzona przez trenera Grabowskiego i jego asystenta Rafała Rajzera w świetnym stylu wywalczyła awans do II ligi, zwyciężyła w regionalnych rozgrywkach Pucharu Polski i na jesieni godnie reprezentowała miasto i województwo w rozgrywkach ligowych jak i pucharowych na szczeblu centralnym.

– Bardzo serdecznie dziękuję kapitule za przyznanie tej nagrody. Chciałbym również podziękować wszystkim pracownikom Resovii, prezesom, asystentom i zawodnikom naszej drużyny – powiedział tuż po otrzymaniu nagrody trener Pasiaków.

2. miejsce w kategorii Sportowiec Roku przyznano Annie Sabat. Biegaczka Resovii ma za sobą sezon życia. W 2018 roku została mistrzynią Polski w biegu na 800 metrów, a na Mistrzostwach Europy w Berlinie zajęła 5. miejsce na tym samym dystansie. Była także piąta w Drużynowych Mistrzostwach Świata, gdzie Polska zdobyła srebro.

Wyróżniony został także nasz obrońca, Konrad Domoń, który zajął 8. miejsce w kategorii Sportowiec Roku.