CWKS RESOVIA

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY

Facebook Twitter YouTube

Stal na kolanach w derbach, CLJ nadal w Rzeszowie!

05.06.2017, 11:28 | Administrator | Aktualności

Prestiżowe zwycięstwo w Derbach Rzeszowa odnieśli piłkarze Szymona Grabowskiego, a podopieczni Dariusza Jęczkowskiego utrzymali się w Centralnej Lidze Juniorów!

Piłkarze rocznika 2000 pokonali w Derbach Rzeszowa Stal 2-0.
Piłkarze rocznika 2000 pokonali w Derbach Rzeszowa Stal 2-0.

Miniony weekend przyniósł wiele radości po biało-czerwonej stronie Rzeszowa.

Stal Rzeszów – SMS Resovia 0-2 (0-0)
pilka Szafar (45′ k.) , pilka  Zygmunt (78′)

SMS Resovia: Cynar – Brzozowski (41′ Zygmunt), Kloc, Chwałka, Leśniak (72′ Żyszkiewicz), Krężel, Lisiewicz (64′ Skoczylas), Pluta (41′ Sowa), Szafar – Pecko (41′ Chęciek), Twardowski.

Prestiżowe zwycięstwo przy Hetmańskiej odnieśli juniorzy młodsi. Podopieczni Szymona Grabowskiego po bramkach Jakuba Szafara i Kuby Zygmunta pokonali Stal 2-0. Zwycięstwo nad biało-niebieskimi było o tyle istotne, że Resovia tą victorią zapewniła sobie udział w barażach o prawo gry w Makroregionalnej Lidze Juniorów (rywalem najprawdopodobniej będzie Stal Mielec). Sęk w tym, że w barażu musi wystąpić drużyna Resovii z rocznika…2001. – W związku usłyszeliśmy, iż takie są przepisy. Pomysł jest wysoce niefortunny, poza tym dowiedzieliśmy się o tym zaledwie trzy tygodnie temu. Sama Liga Makroregionalna też będzie dziwnym tworem (przyp. red. sezon zostanie skrócony do 6 miesięcy). – kręci głową z niedowierzaniem trener Szymon Grabowski.

SMS Resovia – Cracovia Kraków 0-0

SMS Resovia: Pyka – Salwach, Kowal, Obłoza, Guzek – Antonik, Pelc, Rokita, Ostrzywilk (56′ Buksa), Gogola (75′ Cynar) – Twardowski (53′ Feret.).

Zwycięski remis nad Cracovią  w sobotnie popołudnie zanotowali zawodnicy Resovii występujący w Centralnej Lidze Juniorów. W obliczu porażki Stali Mielec z krakowską Wisłą to rzeszowianie kolejny sezon spędzą na najwyższym szczeblu rozgrywek juniorskich w Polsce.

– Znajdą się teraz na pewno kibice, działacze czy trenerzy, którzy będą umniejszać temu wynikowi, nie docenią i zaczną szukać dziury w całym. Zawodnicy z meczu schodzili z płaczem, mimo iż wiedzieli, że się utrzymali. Chłopcy z rocznika 98 kończą wiek juniora i chciałbym im podziękować, bo większość z nich brała udział w awansie do #CLJ, jak i utrzymaniu tego miejsca. To dla szkoły wielki handicap, bo przynajmniej na ten moment jesteśmy jedyną podkarpacką drużyną w tych rozgrywkach. – mówi Dariusz Jęczkowski trener drużyny Resovii występującej w CLJ.

Przypomnijmy, że zwycięstwo odniosła także pierwsza drużyna Resovii. Biało-czerwoni w Oświęcimiu pokonali tamtejszą Sołę 1-0, była to duża sztuka, bo w tym roku na stadionie Solarzy obok Resovii zwyciężyć potrafił tylko lubelski Motor.

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy CWKS Resovia:
Copyrigh © 2014 cwks-resovia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody CWKS Resovia zabronione. Projekt: Adam Gałuszka. Realizacja: Marcin Marszał.