Sparingi: Siarka – Resovia 2-2, Resovia – Strug 1-4

26.02.2018, 23:27 | Administrator | Aktualności

W piątek i sobotę Resovia rozegrała dwa mecze sparingowe. Najpierw zremisowała z drugoligową Siarką Tarnobrzeg, a dzień później zespół złożony z głębokich rezerw uległ Strugowi Tyczyn.

W piątek piłkarze Resovii zremisowali z Siarką Tarnobrzeg, a w sobotę przegrali ze Strugiem Tyczyn

W piątkowym sparingu rozegranym w Woli Chorzelowskiej rzeszowianie mogli pokusić się o sporą niespodziankę, bo po 45 minutach gry prowadzili z wyżej notowanym rywalem 2-0. Po przerwie piłkarze Włodzimierza Gąsiora odrobili stratę.

Następnego dnia, już w Rzeszowie, zespół złożony z rezerwowych i juniorów starał się grać ofensywny futbol ze Strugiem, którym występuje w rzeszowskiej okręgówce, ale resoviacy nie byli tak skuteczni jak goście. Już w 10 minucie spotkania Dominik Pikiel miał stuprocentową okazję. Wychowanek Resovii w sytuacji sam na sam z Bieleniem posłał piłkę prosto w jego ręce i szansę zmarnował.

Wydawać się mogło, że pierwsza połowa spotkania zakończy się remisem, ale w 45 minucie nie popisał się Bieleń. Golkiper Resovii wypuścił z rąk piłkę uderzoną z dystansu przez Kamila Droba i goście schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie Strug wykazał się sporą skutecznością i kolejne trafienia zaliczyli Kamil Żuczek i Damian Stanio.

Honor Pasiaków starał się ratować Patryk Czech, który pewnym strzałem koło słupka pokonał Rajzera. W końcowych fragmentach meczu wynik spotkania ustalił Dominik Pikiel, który strzałem z rzutu karnego pokonał Arkadiusza Cynara.

Rzeszowianie testowali środkowego pomocnika zza wschodniej granicy i trzeba przyznać, że był wyróżniającym się piłkarzem w szeregach biało-czerwonych.

sparing | Wola Chorzelowska, 23 lutego 2018 | 15:30

Siarka Tarnobrzeg – Resovia 2-2 (0-2)

Bramki: Michał Dawidowicz, Paweł Mróz – Aleksander Drobot, Paweł Hass.

Siarka: (skład wyjściowy) Krystian Krupa – Michał Bierzało, Dawid Kubowicz, Piotr Witasik, Jan Grzesik, Grzegorz Płatek, Bartłomiej Wiktor, Dawid Witkowski, Jakub Głaz, Krzysztof Ropski, Mateusz Broź.

Resovia: Piotr Gnatek – Mateusz Kantor, Daniel Pawlak, Bartłomiej Makowski, Aleksander Drobot – Radosław Adamski, Przemysław Pyrdek, Konrad Domoń, Szymon Kaliniec – Bartłomiej Buczek, Paweł Hass oraz Jakub Bieleń, Michał Cach, Mirosław Kmiotek, Dawid Bieniasz, David Kwiek, Dorian Buczek, Karol Twardowski, zawodnik testowany.

sparing | Rzeszów, 24 lutego 2018 | 11:00

Resovia – Strug Tyczyn 1-4 (0-1)

Bramki: Patryk Czech – Dominik Pikiel, Kamil Drob, Kamil Żuczek, Damian Stanio.

Resovia: Jakub Bieleń – Sebastian Cynar, Arkadiusz Noga, Maciej Słoma, Michał Cach, Jakub Persak, Mirosław Kmiotek, Przemysław Krzyszycha, zawodnik testowany, Patryk Czech, Daniel Ostrzywilk oraz Arkadiusz Cynar, Jakub Delekta, Hubert Kasia, Gracjan Kloc, Mateusz Kot, Karol Baran, Łukasz Drążek, Jarosław Kaczor, Hubert Tarnowski.

Strug: Arkadiusz Rajzer – Marek Pączek, Michał Karwowski, Patryk Rzońca, Łukasz Janik, Dominik Pikiel, Kamil Drob, Maciej Nizioł, Bartosz Zawadzki, Dominik Ferenc, Dominik Murias oraz Kamil Żuczek, Adrian Wrona, Damian Stanio, Wojciech Zawadzki.