Sparing: Resovia – Wólczanka Wólka Pełkińska 7-2

12.07.2018, 0:15 | Administrator | Aktualności

Hokejowym wynikiem 7-2 (3-0) zakończył się sparing Resovii z Wólczanką Wólka Pełkińska.

Wólczanka Wólka Pełkińska

Przyjezdni są zespołem „w budowie” i nie przypominali ekipy, która jeszcze niedawno walczyła o czołowe lokaty w III lidze. Rzeszowianie przez całe spotkanie mieli ogromną przewagę i przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o dwucyfrowy wynik. Po raz kolejny podopieczni Szymona Grabowskiego uraczyli swoich kibiców golami wyjątkowej urody.

Już w 5 minucie spotkania Bartłomiej Buczek przymierzył z rzutu wolnego i piłka wylądowała idealnie w okienku bramki rywali. Kilka minut później napastnik Resovii odebrał futbolówkę Podstolakowi i przed szansą stanął testowany napastnik „Pasiaków”. Strzelał na bramkę Wólczanki dwukrotnie, ale jeden defensorów ratował sytuację, wybijając piłkę z linii bramkowej. W 16 minucie meczu Dariusz Frankiewicz przejął piłkę po niecelnym podaniu rywali i uruchomił Buczka, a ten strzałem na raty podwyższył wynik meczu na 2-0.

Wojciech Daniel po raz pierwszy musiał interweniować w bramce Resovii dopiero w 27 minucie, bo goście wykonywali rzut rożny. To była właściwie jedyna groźna sytuacja pod bramką Pasiaków w pierwszej połowie spotkania. W 36 minucie fatalny błąd popełnił bramkarz gości. Zbyt długo zwlekał z podaniem piłki do jednego z kolegów i zza pleców wyskoczył testowany przez Resovię napastnik. Odebrana piłka trafiła do Kalińca, a ten nie miał problemów, aby skierować ją do pustej bramki.

Po przerwie gra Pasiaków nie była już tak płynna, ale akcji bramkowych nie brakowało. W 62 minucie Mateusz Geniec dostał piłkę od Przemysława Pyrdka i precyzyjnym strzałem z dystansu zmienił rezultat meczu na 4-0. Goście rzadko przedostawali się pod pole karne rzeszowian, ale w 63 minucie po strzale od poprzeczki zmusili Gnatka do kapitulacji. Sześć minut później na linii pola karnego faulowany był Karol Twardowski. Rzut wolny na bramkę zamienił precyzyjnym strzałem po ziemi Dariusz Frankiewicz.

Końcówka spotkania należała do Przemysława Pyrdka. Skrzydłowy Resovii zdobył dwie bramki po fantastycznych strzałach w 74 i 83 minucie meczu. Miał szansę popisać się hat-trickiem, ale w 85 minucie spudłował wykonując rzut karny.

W 86 minucie Krzysztof Pietluch wykorzystał błąd rzeszowskiej defensywy i zmniejszył rozmiary porażki na 7-2.

sparing | Rzeszów, 11 lipca 2018 | 17:00

Resovia – Wólczanka Wólka Pełkińska 7-2 (3-0)

Bramki: Bartłomiej Buczek (dwie), Przemysław Pyrdek (dwie), Szymon Kaliniec, Dariusz Frankiewicz, Mateusz Geniec – zawodnik testowany, Krzysztof Pietluch.

Resovia: Wojciech Daniel – Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Damian Barszczak, zawodnik testowany – Szymon Feret, Dariusz Frankiewicz, Szymon Kaliniec, Kamil Antonik – zawodnik testowany, Bartłomiej Buczek. Grali także: Piotr Gnatek, Mirosław Kmiotek, Bartłomiej Makowski, Daniel Pawlak, Przemysław Pyrdek, Radosław Adamski, zawodnik testowany, David Kwiek, Karol Twardowski, Jakub Szafar, Mateusz Geniec.

W 85. minucie Przemysław Pyrdek (Resovia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

5.00 avg. rating (96% score) - 3 votes

2 myśli nt. „Sparing: Resovia – Wólczanka Wólka Pełkińska 7-2

1. bb napisał(a):

Można wiedzieć gdzie się odbywają sparingi, na jakim stadionie ? Sobotni mecz gdzie się odbywa ?