Sparing: Resovia – Wólczanka Wólka Pełkińska 0-2

29.01.2018, 10:17 | Administrator | Aktualności

W meczu sparingowym rozegranym w Rzeszowie Resovia przegrała 0-2 (0-1) z piątą drużyną III ligi - Wólczanką Wólka Pełkińska.

Wólczanka Wólka Pełkińska

O zwycięstwie podopiecznych Grzegorza Sitka zadecydowały dwa błędy Pasiaków popełnione w końcowych fragmentach pierwszej i drugiej części meczu. Gospodarze najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli w 15 minucie spotkania. Po faulu w polu karnym na Michale Ogrodniku sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na bramkę starał się zamienić Bartłomiej Buczek, ale piłka po jego strzale wylądowała na słupku.

Resoviacy częściej byli w posiadaniu piłki i starali się atakować bramkę rywali, ale nie potrafili rozmontować defensywy gości. Strzały Kantora, Buczka i Kalińca blokowane były przez rywali.

W 44 minucie biało-czerwoni w łatwy sposób stracili piłkę i przed szansą bramkową stanął Krzysztof Pietluch. Snajper Wólczanki w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie miał problemów z pokonaniem Gnatka i na przerwę goście schodzili z jednobramkową przewagą.

Po przerwie na murawie pojawiła się liczna grupa zmienników. Resoviacy starali się odrabiać straty, ale ich akcje kończyły się głównie przed polem karnym rywali.

W 85 minucie goście przeprowadzili kolejną akcję bramkową. Piłkę dograną z prawej strony boiska starał się odbić debiutujący w bramce Resovii Arkadiusz Cynar. Wybił futbolówkę przed siebie, ale przy dobitce Kacpra Wątróbskiego był już bez szans.

sparing | Rzeszów, 27 stycznia 2018 | 11:00

Resovia – Wólczanka Wólka Pełkińska 0-2 (0-1)

Bramki: Krzysztof Pietluch, Kacper Wątróbski.

Resovia: Piotr Gnatek – Mirosław Kmiotek, Daniel Pawlak, Bartłomiej Makowski, Mateusz Kantor – Michał Ogrodnik, Szymon Kaliniec, David Kwiek, Dawid Bieniasz – Bartłomiej Buczek, Paweł Hass oraz Arkadiusz Cynar, zawodnik testowany, Michał Cach, Dawid Obłoza, Damian Barszczak, Radosław Adamski, Dariusz Frankiewicz, Przemysław Pyrdek, Arkadiusz Drobot, Karol Twardowski, Szymon Feret.