Sparing: Resovia – Polonia Przemyśl 4-0

05.03.2018, 14:34 | Administrator | Aktualności

W ostatnim zimowym sparingu Resovia ograła czwartoligową Polonię Przemyśl 4-0 (0-0).

Polonia Przemyśl

To był najprawdopodobniej ostatni sparing Pasiaków przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Jeśli dopisze pogoda za tydzień biało-czerwoni zainaugurują rozgrywki ligowe meczem w Białej Podlaskiej.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Resoviacy częściej byli przy piłce, ale goście wcale nie ograniczali się do pilnowania własnej bramki. Dwukrotnie byli nawet bliscy pokonania Marcina Pietryki. Dobrą formę w tej części spotkania zademonstrował grający w pomocy przemyskiego zespołu ukraiński piłkarz Roman Worobiej.

Resoviacy po przerwie zabrali się mocno do pracy i gra biało-czerwonych mogła się podobać grupce zmarzniętych kibiców. W 58 minucie piłkarze Szymona Grabowskiego cieszyli się z pierwszego trafienia. Futbolówka po dośrodkowaniu Adamskiego wpadła pod nogi Buczka, a ten sprytnie przepuścił ją do Kantora. Obrońcy Pasiaków nie pozostało nic innego jak pewnym strzałem pod poprzeczkę wpisać się na listę strzelców.

Kilka minut później bramkarz gości skapitulował po raz drugi. Tym razem dorzucał Kantor, a David Kwiek efektownym strzałem głową posłał piłkę do siatki. Pasiakom wciąż było mało i w 69 minucie na listę strzelców wpisał się Dorian Buczek.

W końcowych fragmentach mecz toczył się głównie na połowie gości. W 76 minucie koronkowa akcja Radka Adamskiego zakończyła się kolejnym trafieniem.

Sparing zakończył się wynikiem 4-0, ale resoviacy mogli postarać się o wyższe zwycięstwo, bo mieli jeszcze kilka okazji bramkowych. Najlepszą zmarnował David Kwiek, który nie wykorzystał „jedenastki”.

sparing | Rzeszów, 3 marca 2018 | 11:00

Resovia – Polonia Przemyśl 4-0 (0-0)

Bramki: Mateusz Kantor, David Kwiek, Dorian Buczek, Radosław Adamski.

Resovia: Marcin Pietryka – Mateusz Kantor, Daniel Pawlak, Bartłomiej Makowski, Michał Cach – Radosław Adamski, Konrad Domoń, Szymon Kaliniec, Przemysław Pyrdek – Paweł Hass, Karol Twardowski oraz Mirosław Kmiotek, Dawid Bieniasz, Dariusz Frankiewicz, Myrosław Taranenko, David Kwiek, Dorian Buczek.