Sparing: Resovia – LKS Pisarowce 2-2

05.02.2018, 10:29 | Administrator | Aktualności

Resovia - w swoim piątym meczu kontrolnym na bocznym boisku przy Wyspiańskiego - zremisowała z LKS Pisarowce 2-2. Bramki dla Pasiaków zdobyli Bartłomiej Buczek i zawodnik testowany.

LKS Pisarowce

– Proponowałbym się już może obudzić! – nawoływał do swoich piłkarzy trener Szymon Grabowski po 40 minutach meczu z czwartoligowym zespołem LKS Pisarowce. Rzeszowianie przegrywali 0-2 po bramkach Sebastiana Sobolaka.

26-letni wychowanek Stali Sanok jest po rundzie jesiennej najlepszym strzelcem ligi i swoje umiejętności potwierdził na stadionie Resovii. Napastnik gości świetnie czuł się tego dnia na dobrze przygotowanej do gry sztucznej murawie. Podkreślić należy, że na słowa uznania zasłużył pan Andrzej Pelc (pracownik klubu), który dołożył wszelkich starań, aby zaśnieżone boisko przygotować do gry.

Resoviacy w ostatnich sekundach pierwszej połowy zdobyli bramkę kontaktową po strzale Bartłomieja Buczka z rzutu karnego. „Jedenastka” podyktowana została za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z obrońców gości.

W przerwie meczu szkoleniowiec Pasiaków w mocnych słowach podsumował grę swoich podopiecznych i na murawę posłał trzech zmienników.

Resoviacy zabrali się do odrabiania strat i mecz toczył się głównie na połowie gości. Wymieniali dziesiątki podań, ale męczyli się w ataku pozycyjnym i nie mieli pomysłu na przedostanie się w pole karne gości.

W końcowych minutach meczu przycisnęli mocniej i na bramkę strzelali Feret, Buczek i Hass. W ostatnich sekundach skutecznym strzałem do siatki popisał się testowany przez Resovię napastnik i mecz zakończył się remisem.

sparing | Rzeszów, 3 lutego 2018 | 11:00

Resovia – LKS Pisarowce 2-2 (1-2)

Bramki: Bartłomiej Buczek (z karnego), zawodnik testowany – Sebastian Sobolak (dwie).

Resovia: Marcin Pietryka – Mateusz Kantor, Bartłomiej Makowski, Daniel Pawlak, Aleksander Drobot – Radosław Adamski, David Kwiek, Dariusz Frankiewicz, Michał Ogrodnik – Bartłomiej Buczek, zawodnik testowany oraz Szymon Feret, Konrad Domoń, Paweł Hass.

Pisarowce: Piotr Hajduk – Jakub Kokoć, Piotr Łuczka , Kamil Kasperkowicz, Sylwester Sikorski – Kamil Walaszczyk, Piotr Lorenc, Karol Adamiak, Dawid Posadzki, Jerzy Domaradzki – Sebastian Sobolak oraz Kamil Szarek, Konrad Słowik, zawodnik testowany.

Sędziował: Paweł Charchut z Rzeszowa.