Sparing: Resovia – KS Wiązownica 5-0

19.02.2018, 14:17 | Administrator | Aktualności

Resovia pokonała 5-0 (2-0) 7. drużynę czwartej ligi podkarpackiej KS Wiązownica.

KS Wiązownica

Początek spotkania nie układał się po myśli rzeszowskiego zespołu, bo resoviacy długo nie mogli znaleźć drogi do bramki rywali. Tymczasem na murawie brylował Kacper Rop. Były piłkarz Pasiaków jest bez wątpienia liderem w zespole IV-ligowej Wiązownicy. Do pomocy miał kilku kolegów, którzy podobnie jak on znają boczne boisko rzeszowskiego stadionu jak własną kieszeń. Mowa tu o byłych piłkarzach Resovii: Michaliku, Gwoździu, Danielu, Lorencu i Antoniku. Ten ostatni w 19 minucie miał świetną okazję do wpisania się na listę strzelców, ale po minięciu Marcina Pietryki wycelował piłkę w słupek.

„Biało-czerwoni” zabrali się do pracy po 30 minutach gry. Na właściwe tory wprowadził rzeszowską lokomotywę Przemysław Pyrdek, który niesygnalizowanym strzałem w 36 minucie zaskoczył Michałowicza. Kilka minut później Bartłomiej Buczek po rzucie rożnym strzałem głową podwyższył wynik spotkania na 2-0.

Po przerwie przez pole karne przyjezdnych przetoczyła się prawdziwa nawałnica rzeszowskiej ofensywy. Resoviacy trzykrotnie zmusili do Michałowicza do wyjmowania piłki z siatki, a mogli postarać się o podwojenie rezultatu.

W 52 minucie bliski szczęścia był Bartłomiej Makowski. Środkowy obrońca „Pasiaków” uderzył głową piłkę jak należy, ale bramkarz gości instynktownie załapał futbolówkę na linii bramkowej. Trzy minuty później Dawid Obłoza uruchomił Adamskiego, a ten posłał mocną piłkę w pole karne rywali. Z prezentu skorzystał Karol Twardowski, który jak rasowy napastnik zamknął akcję i klatką piersiową w niezwykłym stylu wbił futbolówkę do siatki.

W 65 minucie Mirosław Kmiotek uderzył z dystansu i piłka po koźle wpadła idealnie koło słupka. Pasiakom było ciągle mało i w końcówce podkręcili tempo meczu. W kolejnych minutach na bramkę Michałowicza strzelali: Socha, Twardowski, Feret, Cach, Adamski, Kmiotek i Hass. Ten ostatni w 68 minucie uderzył z dystansu i piłka po raz piąty zatrzepotała w siatce.

sparing | Rzeszów, 17 lutego 2018 | 11:00

Resovia – KS Wiązownica 5-0 (2-0)

Bramki: Przemysław Pyrdek, Bartłomiej Buczek, Karol Twardowski, Mirosław Kmiotek, Paweł Hass.

Resovia: Marcin Pietryka – Mateusz Kantor, Daniel Pawlak, Bartłomiej Makowski, Aleksander Drobot – Dawid Bieniasz, Szymon Kaliniec, Dariusz Frankiewicz, Przemysław Pyrdek – Bartłomiej Buczek, Paweł Hass oraz Piotr Gnatek, Michał Cach, Konrad Domoń, Mirosław Kmiotek, Dawid Obłoza, Krzysztof Socha, Radosław Adamski, Szymon Feret, Karol Twardowski.

Wiązownica: Bartłomiej Michałowicz – Paweł Dziedzic, Krystian Halejcio, Wałerij Sokołenko, Paweł Bartnik, Michał Daniel, Mateusz Lorenc, Kacper Rop, Marek Soczek, Rafał Michalik – Kamil Antonik oraz Łukasz Gwóźdź, Michał Fedor, Sebastian Pawlak.