Sparing: Resovia – Izolator Boguchwała 3-2

09.02.2018, 8:54 | Administrator | Aktualności

Resovia wygrała pierwszy, zimowy sparing. Rzeszowianie pokonali w środę Izolator Boguchwała 3-2 (0-1).

Izolator Boguchwała

Resoviacy mogą odetchnąć z ulgą, bo długo musieli czekać na pierwsze w tym roku zwycięstwo. Już w pierwszej połowie meczu mieli świetną okazję, aby wyjść na prowadzenie, ale Bartłomiej Buczek wycelował z rzutu karnego (drugi raz w tym roku!) w słupek.

Goście w pierwszej połowie spotkania prowadzili z trzecioligowcami równorzędną grę i w 30 minucie Szczoczarz po dobitce z 6 metrów pokonał Marcina Pietrykę. Poirytowani takim obrotem sprawy rzeszowianie w końcowych fragmentach pierwszej połowy zaatakowali odważniej i bramkarz gości musiał kilka razy mocno się napracować. Strzałami z dystansu próbowali go zaskoczyć Pyrdek i Buczek, a z dośrodkowania Sochy wyszedł efektowny strzał pod poprzeczkę.

Po przerwie na murawie pojawili się zmiennicy i gra Resovii jeszcze nabrała rumieńców. W 62 minucie stracili jednak kolejną dosyć niespodziewaną bramkę. Tym razem Michał Bogacz pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Piotra Gnatka i zapowiadało się na to, że Izolator wygra ten mecz.

Resovia nie powiedziała jednak ostatniego słowa i w 63 minucie Szymon Kaliniec, po akcji Davida Kwieka, zdobył bramkę kontaktową. Po tym golu resoviacy złapali wiatr w żagle i już kilkadziesiąt sekund później aktywny Kali ponownie uderzał na bramkę. Tym razem posłał piłkę w słupek.

W 80 minucie Paweł Hass wyłożył futbolówkę Dawidowi Bieniaszowi, a skrzydłowy Pasiaków precyzyjnym trafieniem koło słupka doprowadził do wyrównania. Do końca meczu pozostało trzy minuty, a rzeszowianie postanowili powalczyć o pełną pulę i po chwili cieszyli się z trzeciej bramki.

Do szybującej w polu karnym piłki dopadli jednocześnie Dawid Bieniasz i przymierzany do gry w Resovii testowany napastnik. Ten drugi skierował piłkę do siatki dając Pasiakom zwycięstwo, ale w zderzeniu mocno poturbował kolegę z zespołu

sparing | Rzeszów, 7 lutego 2018 | 16:00

Resovia – Izolator Boguchwała 3-2 (0-1)

Bramki: Szymon Kaliniec, Dawid Bieniasz, zawodnik testowany – Łukasz Szczoczarz, Michał Bogacz (z karnego).

Resovia: Marcin Pietryka – Mateusz Kantor, Bartłomiej Makowski, Daniel Pawlak, Krzysztof Socha – Przemysław Pyrdek, Konrad Domoń, Dariusz Frankiewicz, Aleksander Drobot – Bartłomiej Buczek, zawodnik testowany oraz Piotr Gnatek, Michał Cach, Szymon Feret, Paweł Hass, Dawid Bieniasz, Mirosław Kmiotek, Szymon Kaliniec, David Kwiek, Radosław Adamski.

Izolator: Miłosz Lewandowski – Aleksander Gajdek, Michał Bogacz, Zbigniew Dąbek, Krystian Wilk – Krzysztof Domin, Konrad Cupryś, Łukasz Szczoczarz, Michał Kachniarz, Michał Worosz – Krzysztof Szymańsk oraz Mateusz Lusiusz, Oskar Matuła, Szymon Ziarnik, Patryk Zieliński, Kamil Rębisz, Jakub Wilk.

W I połowie Bartłomiej Buczek nie wykorzystał rzutu karnego (Miłosz Lewandowski obronił).

Żółte kartki: Bartłomiej Makowski, Mateusz Kantor.