Sparing: Górnik Łęczna – Resovia 2-0

02.02.2018, 8:07 | Administrator | Aktualności

Resovia przegrała drugi z rzędu mecz sparingowy. Tym razem piłkarze Szymona Grabowskiego polegli w Łęcznej z pierwszoligowym Górnikiem.

Rzeszowianie długo dotrzymywali kroku wyżej notowanym rywalom z Łęcznej i do 44 minuty utrzymywał się bezbramkowy rezultat. W ostatnich sekundach pierwszej połowy kontrowersyjną bramkę dla Górnika zdobył Jurij Wereszczak. Było to trzecie trafienie ukraińskiego piłkarza w tegorocznych sparingach zespołu z Łęcznej.

Podopieczni Sławomira Nazaruka po przerwie podwyższyli wynik meczu na 2-0. W 62 minucie na listę strzelców wpisał się 36-letni Dariusz Jarecki, który niepilnowany w polu karnym, mocnym strzałem z woleja nie dał szans Marcinowi Pietryce.

W zespole Szymona Grabowskiego wystąpił jeden testowany zawodnik, zabrakło natomiast juniorów grających w lidze CLJ, którzy przebywają na obozie w słowackim Bardejowie.

sparing | Łęczna, 31 stycznia 2018 | 13:00

Górnik Łęczna – Resovia 2-0 (1-0)

Bramki: Jurij Wereszczak, Dariusz Jarecki.

Górnik Łęczna: Dawid Smug – Marcin Flis, Arkadiusz Kasperkiewicz, Radosław Pruchnik, Paweł Sasin, Łukasz Sosnowski, Tomasz Makowski, Patryk Szysz, Michał Suchanek, Grzegorz Bonin, Jurij Wereszczak oraz Damian Podleśny, Dariusz Jarecki, Rafał Kosznik, Łukasz Wiech, zawodnik testowany, Robert Pisarczuk, Tomasz Makowski, Filip Karbowy, Filip Szewczyk, Sebastian Szerszeń, zawodnik testowany.

Resovia: Marcin Pietryka – Mateusz Kantor, Bartłomiej Makowski, Damian Barszczak, Michał Cach – Dariusz Frankiewicz, Szymon Kaliniec, Michał Ogrodnik, Przemysław Pyrdek – Paweł Hass, Bartłomiej Buczek oraz Mirosław Kmiotek, Daniel Pawlak, Radosław Adamski, Aleksander Drobot, Szymon Feret, zawodnik testowany.