Resovia – Stal Rzeszów 2-1

16.05.2018, 23:33 | Administrator | Aktualności

W zaległym meczu 19. kolejki III ligi Resovia wygrała 2-1 w derbach ze Stalą po bramkach Damiana Barszczaka i Aleksandra Drobota. Biało-czerwoni utrzymali przewagę nad najgroźniejszym rywalem Motorem.

CWKS Resovia

Resovia kilka dni temu pokonała lokalnego rywala w regionalnym finale Pucharu Polski, a tym razem powtórzyła swój wyczyn w meczu o ligowe punkty. Był to mecz o wyjątkowo dużą stawkę, bo obydwa zespoły walczą o czub tabeli. Podkreślić należy, że zwycięstwo Pasiaków po raz kolejny było w pełni zasłużone.

Przed pierwszym gwizdkiem spokojniej było w obozie biało-czerwonych. Resoviacy wygrali pięć ligowych spotkań i odważniej zasiedli na fotelu lidera. W Stali panowały odmienne nastroje. Po czterech porażkach z funkcją szkoleniowca pożegnał się Tadeusz Krawiec. W meczu derbowym stalowców poprowadził dotychczasowy asystent – Andrzej Wójcik.

Mecz od samego początku toczył się w szybkim tempie i na brak emocji kibice nie mogli narzekać. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili przyjezdni. Piłka po dośrodkowaniu Ceglarza potoczyła się wzdłuż linii bramkowej i Gilowi niewiele brakło, aby zamknąć akcję skutecznym wślizgiem. W 20 minucie meczu stadion przy ul. Wyspiańskiego oszalał po raz pierwszy. Konrad Domoń wrzucił piłkę z autu daleko w pole karne, a tam Damian Barszczak oszukał rywala i strzałem z ostrego kąta zaskoczył Wieczerzaka.

Resoviacy po zdobytej bramce nabrali pewności w grze i co chwilę kotłowało się pod bramką gości. Prawą stroną boiska szarżował kilka razy Michał Ogrodnik, a lewą wtórował mu Radosław Adamski. W akcjach Pasiaków było jednak zbyt wiele ułańskiej fantazji, a zbyt mało wyrachowania. Po 30 minutach gry otrząsnęli się goście, którzy wyprowadzili trzy szybkie akcje. Po jednej z nich Ceglarz miał sporo czasu i miejsca, aby efektownym strzałem z 17 metrów nie dać szans Marcinowi Pietryce na interwencję. Piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała w siatce. Dwie minuty wcześniej do siatki trafił Rejman, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną. To był słabszy okres gry Pasiaków, którzy w 45 minucie mieli sporo szczęścia, bo piłka uderzona przez Bętkowskiego z rzutu wolnego wylądowała na łączeniu słupka z poprzeczką.

Po przerwie mecz mecz nabrał jeszcze większego tempa. W 53 minucie akcję Arkadiusza Gila zastopował bezbłędny tego dnia Marcin Pietryka. Po chwili sporo szczęścia mieli biało-niebiescy. Konrad Domoń dogrywał piłkę w pole karne i z dośrodkowania wyszedł strzał w słupek. Po 60 minutach gry goście nie grali już tak szybko i dokładnie jak przed przerwą, a tymczasem biało-czerwoni zaczęli się rozkręcać. Niesieni głośnym dopingiem trybun zasypali pole karne Stali dośrodkowaniami z prawej i lewej strony boiska.

Na bramkę Wieczerzaka strzelali: Twardowski, Buczek i Ogrodnik, ale dopiero po akcji Przemka Pyrdka kibice złapali się za głowy z niedowierzaniem. Skrzydłowy Resovii w 77 minucie meczu wdarł się z piłką na 17 metr przed polem karnym i przymierzył idealnie w okienko bramki gości, a Wieczerzak jakimś cudem zdołał wybić piłkę na róg.

Resoviacy mocno pracowali na zwycięstwo i w 90 minucie uśmiechnęło się do nich szczęście. Aleksander Drobot zdecydował się na strzał z dystansu i piłka po niefortunnej interwencji Wieczerzaka wtoczyła się do siatki.

19. kolejka | Rzeszów, 16 maja 2018 | 17:00

Resovia – Stal Rzeszów 2-1 (1-1)

1-0 Damian Barszczak (20), 1-1 Piotr Ceglarz (32), 2-1 Aleksander Drobot (90).

Resovia: Marcin Pietryka – Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Damian Barszczak, Aleksadner Drobot (90 Michał Cach) – Michał Ogrodnik (80 David Kwiek), Dariusz Frankiewicz, Szymon Kaliniec, Szymon Feret (62 Karol Twardowski), Radosław Adamski (54 Przemysław Pyrdek) – Bartłomiej Buczek (61 Paweł Hass).

Stal: Marcin Wieczerzak – Damian Skała, Sebastian Duda, Peter Bašista, Maciej Maślany – (77 Kornel Kordas), Arkadiusz Gil (70 Bartosz Pikul), Sławomir Szeliga, Jaromir Skiba, Wojciech Reiman, Piotr Ceglarz – Kamil Bętkowski (87 Krystian Majka).

Sędziował: Michał Górka z Tarnowa.

Żółte kartki: Konrad Domoń, Mateusz Kantor – Maciej Maślany, Wojciech Rejman.