Resovia – Orlęta Radzyń Podlaski 3-0

30.05.2018, 21:31 | Administrator | Aktualności

Resovia w meczu 31. kolejki III ligi pokonała Orlęta 3-0 (1-0). Bramki dla Pasiaków zdobywali Paweł Hass, Szymon Feret i Bartłomiej Buczek. Dzięki wygranej biało-czerwoni utrzymują pozycję lidera rozgrywek.

Orlęta Radzyń Podlaski

To był koncertowy mecz w wykonaniu Pasiaków, którym nie straszny był ani rywal, ani tropikalny upał. Na stadionie przy ul. Wyspiańskiego walczy się o każdy metr boiska. To chcieli po raz kolejny potwierdzić biało-czerwoni i szczególnie po przerwie pokazali się z bardzo dobrej strony.

Resoviacy swoją postawą na boisku przy okazji zachęcili do głośnego dopingu dosyć ospałą rzeszowską publiczność, która w dwóch sektorach trybuny urządziła sobie festiwal dawnej piosenki kibicowskiej. Przeboju pt.: „Szły mróweczki przez zielony las…” – na stadionie Resovii nie słyszano od blisko 20 lat!

Początek spotkania był dosyć spokojny w wykonaniu obydwu zespołów. Kibice ożywili się dopiero po dwóch efektownych rajdach Michała Ogrodnika. W 25 minucie groźną akcją odpowiedzieli przyjezdni, po niecelnym podaniu Bartłomieja Makowskiego.

W 33 minucie kolejną efektowną akcją popisał się Ogrodnik. Jego szarża prawą stroną boiska zakończyła się precyzyjnym dośrodkowaniem w pole karne, ale tam o ułamek sekundy spóźnił się Bartłomiej Buczek, który miał przed sobą pustą bramkę. W ostatnich sekundach pierwszej połowy rzeszowianie poprawili wykończenie akcji. Ponownie w pole karne dogrywał Ogrodnik, a tam Paweł Hass strzałem z obrotu pokonał Stężałę.

Kilka minut po przerwie gospodarze podwyższyli rezultat spotkania na 2:0. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne Mateusz Kantor, później trącił ją głową Konrad Domoń i futbolówka ostatecznie trafiła pod nogi Szymona Fereta. Młodemu piłkarzowi Pasiaków nie pozostało nic innego jak, zaliczyć swoje pierwsze ligowe trafienie dla Malty.

Po tej bramce ożywili się przyjezdni, ale ich akcje kończyły się głównie na linii pola karnego gospodarzy i Marcin Pietryka nie miał zbyt wiele pracy. W 58 minucie wyręczył go Konrad Domoń, który zablokował strzał Kality. Trzy minuty później w polu karnym Orląt padł na murawę pchnięty przez rywala Bartłomiej Buczek i arbiter nie zawahał się odgwizdać rzutu karnego. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, który pewnym strzałem po ziemi pokonał Krzysztofa Stężałę.

Po trzeciej bramce rzeszowiacy wrzucili na wyższy bieg i bramkarz Orląt miał ręce pełne roboty. Przy okazji narzekał głośno na arbitra i latające nad murawą meszki, ale najwięcej pretensji powinien mieć do kolegów z zespołu, którzy w końcówce kompletnie opadli z sił. Resoviacy wręcz przeciwnie – rozpoczęli koncert gry ofensywnej i dążyli do kolejnych trafień.

W 75 minucie przed szansą stanęli Twardowski i Pyrdek, ale Stężała zna swój fach i ofiarnym wyjściem do piłki ratował sytuację. W końcówce meczu na bramkę uderzali: Radek Adamski, Dorian Buczek i Karol Twardowski, ale wynik spotkania nie uległ zmianie.

Na słowa uznania po tym meczu zasłużyli nie tylko gracze ofensywni, ale również obrońcy Pasiaków którzy kolejny mecz z rzędu zagrali na „zero z tyłu.”

31. kolejka | Rzeszów, 30 maja 2018 | 17:00

Resovia – Orlęta Radzyń Podlaski 3-0 (1-0)

1-0 Paweł Hass (45), 2-0 Szymon Feret (51), 3-0 Bartłomiej Buczek (61, z karnego).

Resovia: Marcin Pietryka – Aleksander Drobot, Bartłomiej Makowski, Konrad Domoń, Mateusz Kantor – Michał Ogrodnik (68 Przemysław Pyrdek), David Kwiek, Szymon Kaliniec (83 Daniel Pawlak), Szymon Feret (68 Karol Twardowski) – Bartłomiej Buczek (71 Dorian Buczek), Paweł Hass (63 Radosław Adamski).

Orlęta: Krzysztof Stężała – Rafał Kiczuk, Arkadiusz Kot, Karol Kalita, Patryk Szymala – Jakub Kaganek, Michał Panufnik, Piotr Krawczyk (64 Arkadiusz Korolczuk), Krystian Puton (70 Maksymilian Brzosko), Karol Rycaj (53 Cezary Demaniuk) – Szymon Stanisławski.

Sędziował: Konrad Kolak z Nowego Sącza.

Żółte kartki: Paweł Hass, Szymon Kaliniec, Mateusz Kantor – Arkadiusz Kot, Karol Kalita.