Trzecie zwycięstwo z rzędu Pasiaków

11.06.2017, 20:16 | Administrator | Aktualności

Zwycięstwem Resovii 3-1 zakończyło się przedostatnie spotkanie sezonu 2016/2017 z Cosmosem Nowotaniec.

Jan Pelc playerout (60′)
Sebastian Dziedzic pilka (38′, 54′) playerout (60′)

Trener: Łukasz Krzysztoń

Cosmos Nowotaniec przed meczem z Resovią miał teoretyczne szanse na utrzymanie się w III lidze. Piłkarzom z małej podsanockiej miejscowości nie udało się jednak wywieźć ze stolicy województwa ani jednego punktu i w przyszłym sezonie grać będą w IV lidze.

Rzeszowianie bez zbędnych ceregieli od pierwszych minut spotkania zaatakowali bramkę Mateusza Krawczyka. Już w 2 minucie Szymon Kaliniec zmusił do pracy golkipera Cosmosu strzałem po ziemi. Kilkadziesiąt sekund później piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trącił głową Dawid Pałys-Rydzik i goście mieli sporo szczęścia, bo futbolówka spadła na poprzeczkę.

W 31 minucie meczu resoviacy dosyć nonszalancko stracili futbolówkę pod polem karnym rywali i zapłacili za to dosyć niespodziewaną stratą bramki. Szybki kontratak Cosmosu zakończył się mocnym strzałem Piotra Laskowskiego, a przy dobitce jednemu z rywali  przeszkodził Łukasz Świst. Arbiter interwencję resoviaka uznał za  nieprzepisowe zagranie i odgwizdał „jedenastkę”. Rzut karny na bramkę zamienił pewnym strzałem koło lewego słupka Marek Maślejak.

Radość gości nie trwała jednak długo, bo w 38 minucie meczu Sebastian Dziedzic ratował honor „Pasiaków”. Napastnik Resovii dostał piłkę za plecy obrońców i strzałem z ostrego kąta doprowadził do wyrównania. W 45 minucie piłkarze Resovii mieli sporo pretensji do arbitra, który nie zareagował na faul w polu karnym na Mirosławie Kmiotku.

Po przerwie na boisku zdecydowanie rządziła Resovia i w 54 minucie meczu ponownie Sebastian Dziedzic wpisał się na listę strzelców. Napastnik Resovii otrzymał piłkę od Szymona Kalińca i efektownym uderzeniem piętą zaskoczył Krawczyka.

Po zdobyciu drugiej bramki resoviacy zaczęli się rozkręcać, a tymczasem goście tracili wiarę w korzystny rezultat. W 60 minucie po raz kolejny przed szansą stanął Dziedzic. Tym razem piłka po jego strzale przeszła kilkanaście centymetrów obok słupka.

Po godzinie meczu na murawie zaczęli pojawiać się zmiennicy. Trener Szydełko dał szansę na debiut 19-letniemu Radosławowi Salwachowi na boisku pojawił się również Kamil Kowal. Młodzi piłkarze odwdzięczyli się dobrą grą i wzorowo wywiązali się z boiskowych obowiązków.

W 69 minucie rzeszowianie po raz trzeci trafili do siatki. Tym razem Dariusz Frankiewicz dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Dawid Pałys-Rydzik bez przyjęcia uderzył precyzyjnie piłkę, trafiając precyzyjnie koło słupka.

W ostatnich minutach meczu „biało-czerwoni” mieli jeszcze trzy okazje bramkowe, ale nie udało im się zdobyć kolejnych goli. Strzał Barszczaka został zablokowany, a po akcji Ogrodnika piłkę z pustej bramki wybił Sobota. W 90 minucie meczu bliski wpisania się na listę strzelców był Kamil Kowal, ale jego strzał głową po rzucie rożnym obronił Krawczyk.

Resovia bez względu na wyniki spotkań w ostatniej kolejce zapewniła sobie 5 miejsce w lidze w kończącym się sezonie 2016/17.