Resovia lepsza od tarnowskich „Jaskółek”

01.08.2015, 12:56 | Administrator | Aktualności | Galeria | Wyświetleń: 1 653
4 głosów, 5.00 średnia ocena (96% punktów)

W ostatnim sparingu okresu przygotowawczego rozegranym na Stadionie Resovii, biało-czerwoni pokonali III ligową Unię Tarnów 2-0.

Resovia (zielone stroje) pokonała Unię Tarnów 2-0, Foto. Szyncia, źródło: własne

Widzów: 60.

Resovia: Pietryka (55′ Kuszaj) – Pałys-Rydzik (46′ Zawodnik testowany), Baran, Żmuda (66′ Kowalski), K. Kmiotek – Bieniasz (80′ Adamski), Świst (75′ M. Kmiotek), Kaliniec (70′ Grygiel), Ciećko (67′ Mołdoch), Pyrdek (66′ Słoma) – Rusiecki (67′ Daniel)

W ostatnim sparingu przed inauguracją III-ligowego sezonu 2015/16 piłkarze Resovii pokonali Unię Tarnów 2-0. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana z lekką przewagą gości, ale po przerwie więcej do powiedzenia mieli rzeszowianie.

Pierwszą okazję bramkową przyjezdni mieli w 17 minucie meczu i tylko dzięki fantastycznej interwencji Marcina Pietryki resoviacy nie stracili bramki. „Biało-czerwoni” odpowiedzieli akcją Przemysława Pyrdka, po której Tomasz Ciećko uderzył w słupek. Dobijał jeszcze Łukasz Świst, ale piłka o kilkanaście centymetrów poszybowała obok celu.

Do przerwy stroną atakującą byli jednak głównie przyjezdni i w 32 minucie meczu bramkarz „Pasiaków” po raz kolejny ratował swój zespół przed stratą gola.

W 52 minucie meczu ponownie zakotłowało się w polu karnym „Pasiaków” i Marcin Pietryka po raz trzeci wygrał pojedynek z jednym z rywali. Dwie minuty później na bramkę Lisaka uderzał Tomasz Ciećko, ale jego strzał został skutecznie zablokowany przez tarnowskich defensorów.

W 57 minucie meczu Dawid Bieniasz został faulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny dla Resovii. Egzekutorem „jedenastki” był Damian Rusiecki, który uderzył mocno i precyzyjnie, ale bramkarz „Jaskółek” popisał się efektowną interwencją i obronił strzał. Dwie minuty później rzeszowianie cieszyli się z pierwszej bramki. Fatalny błąd tarnowskich defensorów przy wyprowadzaniu piłki zakończył się stratą piłki i Damian Rusiecki uderzeniem po ziemi zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego.

W 77 minucie meczu resoviacy podwyższyli wynik spotkania na 2-0. Tym razem piłka po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym trafiła pod nogi Adriana Mołdocha , który pewnym strzałem pokonał Lisaka. W 90 minucie spotkania rzeszowianie przeprowadzili kolejną akcję bramkową, ale piłka po strzale Radosława Adamskiego poszybowała kilkanaście centymetrów od słupka. Kolejny sparing w barwach Resovii zaliczył Kamil Słoma z rocznika 1998.