Resovia – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4-1

10.06.2018, 0:46 | Administrator | Aktualności

W meczu 33. kolejki III ligi Resovia pokonała 4-1 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Dzięki wygranej rzeszowianie zapewnili sobie tytuł mistrzowski i tym samym awans do II ligi!

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Po fenomenalnym mecz resoviacy pokonali KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i w przedostatniej kolejce ligi zagwarantowali sobie mistrzowski tytuł. Do sukcesu na zakończenie sezonu brakowało Pasiakom dwóch remisów lub zwycięstwa. Nie oglądając się na wyniki drugiego kandydata do awansu – Motoru Lublin, postanowili załatwić sprawę na własnym stadionie. Tym samym sprawili swoim kibicom ogromną radość.

Biało-czerwoni od pierwszego gwizdka rzucili się na rywali. Na bramkę Olszewskiego skierowali kanonadę strzelecką, ale piłka po strzałach Pawła Hassa, Konrada Domonia i Michała Ogrodnika o centymetry mijała cel.

W 24 minucie rzeszowianie dostali na głowy kubeł zimnej wody. Goście przechwycili futbolówkę w środkowych rejonach boiska i Bartłomiejowi Smuczyńskiemu wyszedł strzał życia. 22-letni wychowanek Lechii Gdańsk zauważył, ze Marcin Pietryka wyszedł z bramki i precyzyjnym strzałem z 30 metrów posłał piłkę pod poprzeczkę.

Cisza na trybunach i konsternacja Pasiaków na boisku trwała tylko ułamek sekundy. Rzeszowianie ruszyli z jeszcze mocniejszym impetem na bramkę Olszewskiego. W 36 minucie w polu karnym rywali wycięty został Paweł Hass i arbiter wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Bartłomiej Buczek i pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Resoviacy poszli za ciosem i Olszewski w ostatnich sekundach przed przerwą miał ręce pełne roboty. Obronił strzał Hassa i Ogrodnika, ale po atomowym uderzeniu Barszczaka musiał skapitulować. Obrońca Pasiaków wykorzystał dośrodkowanie Ogrodnika i z kilku metrów odwrócił losy spotkania. To nie było ostatnie słowo Resovii, bo jeszcze przed przerwą Bartłomiej Buczek zdobył kolejną bramkę po asyście Ogrodnika.

Po przerwie rzeszowianie nie tylko pilnowali wyniku, ale właściwie zdominowali rywali. W 61 minucie spotkania przeprowadzili koronkową akcję, która doprowadziła stadion do prawdziwej euforii. Trzecią asystę zaliczył Michał Ogrodnik, a do siatki tym razem trafił Szymon Kaliniec.

Goście starali się pokazać, że nieprzypadkowo są trzecim zespołem ligi, ale na świetną grę Resovii nie mogli nic poradzić. W 72 mieli najlepszą okazję, aby wrócić do walki o punkty, bo po zagraniu ręką jednego z Pasiaków w polu karnym, arbiter odgwizdał rzut karny.

Egzekutorem był Tomasz Persona, ale jego flegmatyczny strzał nie zrobił wrażenia na Pietryce, który nie tylko wybronił „jedenastkę”, ale nawet mógł pozwolić sobie na złapanie piłki.

Po meczu odbyła się feta na trybunach i murawie. Strzeliły korki od szampanów, a mistrzowie ligi odebrali okolicznościowe nagrody od fundacji Pro Resovia i prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby.

33. kolejka | Rzeszów, 9 czerwca 2018 | 17:00

Resovia – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4-1 (3-1)

0-1 Bartłomiej Smuczyński (24), 1-1 Bartłomiej Buczek (37, z karnego), 2-1 Damian Barszczak (45), 3-1 Bartłomiej Buczek (45), 4-1 Szymon Kaliniec (62).

Resovia: Marcin Pietryka – Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Damian Barszczak, Aleksander Drobot (82 Michał Cach) – Michał Ogrodnik (78 Radosław Adamski), Szymon Kaliniec (68 Przemysław Pyrdek), Dariusz Frankiewicz, Bartłomiej Buczek (61 David Kwiek), Szymon Feret – Paweł Hass (89 Karol Twardowski).

KSZO 1929: Adrian Olszewski – Dominik Cheba, Władysław Kudriawcew (46 Mateusz Mąka), Damian Mężyk, Michał Janik – Bartłomiej Smuczyński (72 Jakub Kapsa), Paweł Czajkowski, Stanisław Sarwicki, Tomasz Persona – Dawid Kamiński, Łukasz Jamróz (68 Włodzimierz Puton).

W 72. minucie Tomasz Persona (KSZO 1929) nie wykorzystał rzutu karnego (Marcin Pietryka obronił).

Sędziował: Mateusz Czerwień z Karakowa.

Żółte kartki: Damian Barszczak, Dariusz Frankiewicz, David Kwiek – Paweł Czajkowski, Stanisław Sarwicki, Dawid Kamiński, Włodzimierz Puton.