Resovia – JKS 1909 Jarosław 2-1

16.04.2018, 11:29 | Administrator | Aktualności

Resovia w meczu 23. kolejki III ligi pokonała JKS 1909 Jarosław 2-1. Bramki dla Pasiaków zdobywali Przemysław Pyrdek i David Kwiek.

JKS 1909 Jarosław

Z ogromnym niedosytem mogą wracać do Jarosławia piłkarze JKS-u, bo zagrali dobre spotkanie i śmiało mogli pokusić się o niespodziankę w stolicy województwa.

Postraszył rzeszowski zespół były piłkarz Pasiaków Rafał Surmiak, który w 26 minucie zdobył bramkę dla przyjezdnych. Zaczęło się od straconej przez Michała Ogrodnika piłki i filigranowy napastnik JKS-u miał mnóstwo czasu i miejsca, aby pokonać Piotra Gnatka.

Na szczęście rzeszowianie potrafili zareagować na straconą bramkę. Już kilkadziesiąt sekund później walczący „za dwóch” w polu karnym rywali Przemysław Pyrdek, precyzyjnym strzałem koło słupka doprowadził do wyrównania.

Tak dobrze grającego JKS-u dawno w Rzeszowie nie widziano. Przyjezdni bardzo pewnie czuli się na murawie rzeszowskiego stadionu i biało-czerwoni mieli problemy z powstrzymaniem szybko grających rywali.

Przełomowym momentem spotkania była 46 minuta meczu. Wówczas David Kwiek uderzył na bramkę Adamczyka i piłka zatrzepotała w siatce. Bramka uspokoiła grę Pasiaków, którzy dużo łatwiej przedostawali się w pole karne gości. Duży w tym udział Radosława Adamskiego. Rezerwowy Pasiaków pojawił się na murawie po przerwie i wprowadził w grę zespołu „dobrą zmianę”.

W 68 minucie to jednak podopieczni Szymona Szydełki byli bliscy zdobyci gola. Gerónimo Viscovich posłał piłkę po rzucie rożnym wzdłuż linii bramkowej a tam centymetrów zabrakło Konefałowi, aby zamknąć akcję. Resoviacy odpowiedzieli groźnym strzałem Pyrdka z obrotu i świetną okazją Kalińca, po której efektowną obroną popisał się Adamczyk.

W 81 minucie meczu o centymetry przestrzelił Daniel Pawlak, który strzałem głową starał się zaskoczyć golkipera JKS-u.

23. kolejka | Rzeszów, 14 kwietnia 2018 | 16:00

Resovia – JKS 1909 Jarosław 2-1 (1-1)

0-1 Rafał Surmiark (26), 1-1 Przemysław Pyrdek (27), 2-1 David Kwiek (46).

Resovia: Piotr Gnatek – Mateusz Kantor, Bartłomiej Makowski, Daniel Pawlak, Aleksander Drobot – Przemysław Pyrdek (89 Myrosław Taranenko), Szymon Kaliniec, David Kwiek (82 Mirosław Kmiotek), Michał Ogrodnik – Bartłomiej Buczek (85 Dawid Bieniasz). Dorian Buczek (46 Radosław Adamski).

JKS 1909: Filip Adamczyk – Patryk Broda (65 Sebastian Sobolewski), Piotr Rogala, Dominik Ochał, Jakub Konefał – Michał Waryszczuk, Gerónimo Viscovich, Bartłomiej Raba, Jan Pelc, Bartłomiej Purcha – Rafał Surmiak.

Sędziował: Mateusz Czerwień z Krakowa.

Żółte kartki: Mateusz Kantor, Aleksander Drobot – Jakub Konefał, Piotr Rogala.