CWKS RESOVIA

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY

Facebook Twitter YouTube

Przed meczem z Karpatami w Krośnie

02.05.2017, 12:00 | Administrator | Aktualności

W środę 3 maja Resovia rozegra piąty wyjazdowy pojedynek w tym roku. Rzeszowianie podczas kolejnego wyjazdu stawią czoła w Krośnie tamtejszym Karpatom.

Karpaty Krosno
Karpaty Krosno

Podopieczni Adama Fedoruka, w ubiegłej rundzie nie prezentowali się zbyt dobrze, jednak zmiana trenera i dużo lepiej przepracowany okres przygotowawczy przynosi efekty. Karpaty to na wiosnę drugi zespół III ligi mający na swoim koncie 17 punktów i plasujący się tuż za rewelacją wiosny lubelskim Motorem. Biało-czerwoni do krośnian na wiosnę tracą trzy „oczka”, które mogą odrobić w środowym starciu.

W rundzie jesiennej pojedynek obu drużyn przy Wyspiańskiego zakończył się zwycięstwem Resovii 2-1, wówczas bramki dla naszego zespołu zdobywał Bartłomiej Buczek (dwie), choć to krośnianie wyszli na prowadzenie za sprawą Mateusza Gabrycha, którego w Krośnie już nie ma. Podobnie sprawa ma się z Andrejem Nikanowyczem, Oskarem Wąsikowskim, Kamilem Groborzem czy Przemysławem Szkatułą, którzy zimą opuścili „miasto szkła”.

Po ostatniej kolejce i remisie Resovii z liderem rozgrywek Pasiaki tracą do miejsca premiowanego awansem sześć punktów. Trzeba jednak pamiętać, że Garbarnia Kraków ma o dwa spotkania mniej rozegrane od Resovii i wicelidera Motoru Lublin.

Karpaty w ostatniej kolejce mierzyły się w Radzyniu Podlaskim z tamtejszymi Orlętami. Podopieczni Fedoruka za sprawą Adriana Buszty zremisowali 1-1, a rzut karny wykonywany przez Borysiuka obronił bramkarz Karpat Mariusz Stępień. Według bukmacherów sobotni pojedynek nie będzie miał faworyta, bowiem kursy na zwycięstwo jednej bądź drugiej drużyny są bardzo zbliżone.

Sobotni pojedynek będzie miał dodatkowe smaczki. Prowadzący zespół Resovii Szymon Szydełko przed podjęciem pracy w Rzeszowie był związany z Karpatami, podobnie jak najlepszy strzelec Pasiaków Bartłomiej Buczek, który w ostatnim meczu pomiędzy obiema drużynami nie cieszył się ze zdobytych bramek wyrażający tym samym szacunek wobec swojej byłej drużyny. Po drugiej stronie natomiast zobaczymy byłego Resoviaka Dawida Cempę.

 – W środę czeka nas ciężki mecz, bo Karpaty są teraz znacznie lepszym zespołem niż na jesień, co potwierdzają statystyki. My wierzymy tylko i wyłącznie zwycięstwo, które jest nam bardzo potrzebne. Wracam do zespołu po pauzie za żółte kartki, czuję się wypoczęty i mam nadzieję, że pomogę drużynie w osiągnięciu celu. – mówi Bartłomiej Buczek napastnik Pasiaków.

Sędzią sobotniego spotkania będzie Pan Karol Iwanowicz z Kraśnika, który miał przyjemność sędziować trzy mecze Resovii w tym sezonie. Były to dwa spotkania, w których Resovia przegrywała z Garbarnią i Podlasiem oraz jedno w którym Pasiaki zwyciężyły 3-1 jarosławski JKS.

Kibice Resovii organizują wyjazd na to spotkanie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo klikając tutaj!

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy CWKS Resovia:
Copyrigh © 2014 cwks-resovia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody CWKS Resovia zabronione. Projekt: Adam Gałuszka. Realizacja: Marcin Marszał.