CWKS RESOVIA

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY

Facebook Twitter YouTube

Przed 82. Derbami Rzeszowa

31.03.2017, 20:14 | Administrator | Aktualności

Już w sobotę czekają nas 82. Derby Rzeszowa, które odbędą się na Stadionie Resovii. Niestety ze względów bezpieczeństwa i opinii policji mecz na żywo obejrzą tylko fani Resovii.

Derby Rzeszowa
Derby Rzeszowa

W sobotę 1 kwietnia odbędzie się piłkarskie święto Rzeszowa, czyli spotkanie derbowe Resovia – Stal. Mecz derbowy zostanie rozegrany na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego 22. W efekcie negatywnej opinii policji klub nie otrzymał zgody na zorganizowanie imprezy masowej, a więc stadion może przyjąć na ten mecz tylko 999 widzów.

Kibice pomimo utrudnień od pierwszych godzin ruszyli do klubowego budynku po bilety, które rozchodzą się jak świeże bułeczki. Wszystko wskazuje na to, że widzowie na brak emocji nie będą narzekać. Zespoły dzieli zaledwie 1 punkt w ligowej tabeli i obok KSZO i Garbarni należą do czołówki tej ligi.

Sobotnie derby będą 82. w historii. 32 dotychczasowe mecze wygrał zespół Resovii, tyle samo zwycięstw na swoim koncie mają piłkarze Stali, 17 spotkań zakończyło się remisem. W rundzie jesiennej również padł remis. Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie mecz zakończył się wynikiem 2-2, choć to biało-czerwoni dwukrotnie wychodzili na jednobramkowe prowadzenie.

Resovia słodyczy zwycięstwa nad Stalą nie zaznała od czterech lat. Ostatni raz biało-czerwoni pokonali stalowców 24 kwietnia 2013 roku po bramce strzelonej przez Łukasza Zaniewskiego w 90 minucie spotkania. Czy tym razem karta odwróci się na korzyść Pasiaków?

Nasi sobotni rywale fatalnie rozpoczęli rundę jesienną i po dwóch porażkach z rzędu trenerski „stołek” stracił Marcin Wołowiec. Wraz z popularnym „Wołkiem” z drużyny gości odszedł trener przygotowania motorycznego Krzysztof Wróbel. Schedę po Wołowcu przejął Ukrainiec Bohdan Bławacki, który już w pierwszym swoim spotkaniu zainkasował komplet punktów pokonując w meczu u siebie Radzyńskie Orlęta 2-1. – Zasięgaliśmy języka o Bohdanie Bławackim. Dowiadywaliśmy się, w jaki sposób prowadzi swoje zespoły, na co zwraca uwagę. Oby ta wiedza się przydała. – mówi trener Resovii Szymon  Szydełko.

W ekspresowym tempie do czołówki zbliża się lubelski Motor. Klub zarządzany przez Leszka Bartnickiego na wiosnę wygrał wszystkie spotkania i „skrobie” po piętach zarówno Resovię jak i Stal. Niezmiennym liderem pozostaje Ostrowieckie KSZO.

Ograniczoną ilość biletów w cenie 15 zł, będzie można nabyć w kasie stadionu od ul. Wyspiańskiego 22 na półtorej godziny przed meczem.

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy CWKS Resovia:
Copyrigh © 2014 cwks-resovia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody CWKS Resovia zabronione. Projekt: Adam Gałuszka. Realizacja: Marcin Marszał.