PP: Resovia – Stal Rzeszów 3-2

09.05.2018, 0:43 | Administrator | Aktualności

Resovia wygrała w finale okręgowego Pucharu Polski. Tym razem piłkarze Pasiaków pokonali lokalnego rywala 3-2 (1-2).

CWKS Resovia

To był majstersztyk w wykonaniu piłkarzy Resovii. Biało-czerwoni w finale Pucharu Polski na szczeblu Rzeszów-Dębica pokonali Stal Rzeszów.

Resoviacy wybiegali sobie to zwycięstwo, zostawili na murawie sporo zdrowia i w pełni zasłużyli na wygraną. Dodać również warto, że po raz kolejny w tym sezonie uraczyli kibiców efektownymi bramkami. Gospodarze wyszli do meczu dosyć nietypowym składem. W kadrze Resovii znalazło się czterech piłkarzy, którzy jeszcze trzy dni temu grali w zespole rezerw przeciwko Strumykowi Malawa. Okazało się, że głodni gry rezerwowi Resovii: Cach, Taranenko, Kmiotek i Bieniasz – dali pstryczka w nos faworyzowanym przez miejskich urzędników rywalom.

Było to jedno z najciekawszych spotkań derbowych w ostatnich latach. Pierwsi zaatakowali resoviacy i już w 3 minucie dał o sobie znać Radosław Adamski. Skrzydłowy Resovii mocnym strzałem z dystansu przetestował Wasiluka.

Stalowcy odpowiedzieli w 10 minucie szybkim rozegraniem piłki i juz pierwszy celny strzał na bramkę Pietryki okazał się skuteczny. Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się wolejem Kamil Bętkowski. Radość podopiecznych trenera Krawca nie trwała długo. Resoviacy mieli w swoich szeregach niezastąpionego Adamskiego. Z prawej strony boiska przed pole karne dośrodkował piłkę Mirosław Kmiotek, a Radek Adamski wykorzystał niepewne wyjście z bramki Wasiluka i efektowną „główką” wpakował piłkę do siatki.
W 17 minucie meczu mocno na bramkę uderzał Paweł Hass, ale piłkę zmierzająca do siatki zablokował defensor Stali. Resoviacy na własnym boisku czuli się tego dnia bardzo pewnie i po chwili w kolejnej akcji przed szansą stanął Dorian Buczek. Napastnik Resovii zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie podał piłkę Myrosławowi Taranenko. Ukraiński pomocnik uderzył z 11 metrów, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

Po kilku akcjach Resovii skuteczny atak przeprowadzili goście i po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Piłkę od Bętkowskiego otrzymał Reiman i z 15 metrów mocnym wolejem pokonał bramkarza Resovii.

Druga połowa meczu to prawdziwy popis gry piłkarzy Szymona Grabowskiego. Resoviacy mocno pracowali we wszystkich formacjach i co chwilę pod bramką Wasiluka bito na alarm. W 58 minucie po raz kolejny pokazał się Radosław Adamski, który w swoim stylu zaatakował ze skrzydła. Wychowanek Resovii pokazał swojemu opiekunowi plecy i z 20 metrów wypalił na bramkę, a piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki.

Po godzinie gry resoviacy rozkręcili się na dobre i w 74 minucie do listy strzelców dopisał się Michał Ogrodnik. Pomocnik Resovii uderzył na drugi słupek i piłkę po raz kolejny tylko wzrokiem mógł odprowadzić bezradny Wasiluk.

W końcowych fragmentach meczu do siatki trafił również wszędobylski tego dnia Dorian Buczek. Napastnik Resovii wziął na plecy obrońcę i z kilku metrów trafił do siatki, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną. W 85 minucie meczu na murawie pojawił się czołowy snajper Resovii Bartłomiej Buczek. Autor 12 ligowych bramek nie pograł jednak wiele, bo w ciągu 3 minut zarobił dwie żółte kartki.

W doliczonym czasie, grająca w przewadze jednego zawodnika ekipa Stali zaatakowała mocniej pole karne Resovii, ale na posterunku był Marcin Pietryka i mecz zakończył się wynikiem 3-2. Na środku murawy strzeliły korki od szampanów, a zwycięskie Pasiaki odebrały medal, puchar i czek na 2500 zł ufundowany przez Podkarpacki ZPN.

Finał Pucharu Polski (podokręg Rzeszów-Dębica) | Rzeszów, 8 maja 2018 | 17:00

Resovia – Stal Rzeszów 3-2 (1-2)

0-1 Kamil Bętkowski (10), 1-1 Radosław Adamski (11), 1-2 Wojciech Reiman (34), 2-2 Radosław Adamski (57), 3-2 Michał Ogrodnik (74).

Resovia: Marcin Pietryka – Mirosław Kmiotek, Damian Barszczak (79 Dariusz Frankiewicz), Daniel Pawlak, Michał Cach – Bieniasz (46 Michał Ogrodnik), Konrad Domoń, Myrosław Taranenko (46 David Kwiek), Radosław Adamski (58 Przemysław Pyrdek) – Paweł Hass (85 Bartłomiej Buczek), Dorian Buczek.

Stal: Adam Wasiluk – Rafał Kursa (79 Damian Skała), Sebastian Duda, Peter Bašista – Kornel Kordas (71 Maciej Maślany), Kamil Bętkowski, Jaromir Skiba (68 René Revák), Sławomir Szeliga, Wojciech Reiman, Arkadiusz Gil (62 Bartosz Pikul) – Piotr Ceglarz.

Sędziował: Sebastian Godek z Rzeszowa.

Żółte kartki: Dorian Buczek, Bartłomiej Buczek – Wojciech Reiman, Kamil Bętkowski, Jaromir Skiba.

Czerwona kartka: Bartłomiej Buczek (90 minuta, druga żółta, za zagranie piłki ręką).

Widzów: 450.

5.00 avg. rating (95% score) - 3 votes

4 myśli nt. „PP: Resovia – Stal Rzeszów 3-2

1. piotr napisał(a):

Kiedy zostanie rozegrany mecz z Sieniawą? Na początku przyszłego sezonu czy jeszcze w tym dochodzi kolejne spotkanie?

1. Administrator napisał(a):

Mecz z Sokołem odbędzie się na wyjeździe w środę, 23 maja o godzinie 17:00.

2. zks napisał(a):

Cieszcie sie wygranymi derbami, ale II ligi i tak nie zobaczycie. Nie macie gdzie grac, ani za co. Jesli ktos bedzie gral wyzej to tylko STAL. To ona ma prezydenta i miasto po swojej stronie. Wybudowano stadion, jest finansowanie miasta, a potencjalni sponsorzy sa kierowani na hetmanska. To co jest dla was sufitem, czyli 3 liga jest dla Stali podloga. Czy to sie komus podoba czy nie.