PP: Igloopol Dębica – Resovia 2-6

10.04.2018, 23:30 | Administrator | Aktualności

Resovia zagra w finale okręgowego Pucharu Polski. Rzeszowianie w meczu półfinałowym rozgromili czwartoligowy Igloopol Dębica 2-6.

Igloopol Dębica

Biało-czerwoni przez całe spotkanie dyktowali warunki gry, ale nie ustrzegli się fatalnych błędów, po których tracili bramki.

W barwach Pasiaków zadebiutował Myrosław Taranenko, który na pozycji środkowego pomocnika godnie zastępował Szymona Kalińca.

Resovia jest pierwszym finalistą regionalnego Pucharu Polski w podokręgu Rzeszów-Dębica.

Już w 2 minucie rzeszowianie wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu Jakuba Siedleckiego. Asystę przy bramce zaliczyć można Konradowi Domoniowi, który głową zagrał piłkę prosto na wbiegającego młodzieżowca Igloopolu.

Po 19 minutach meczu rzeszowianie prowadzili 3-0 i zanosiło się na pogrom gospodarzy. W 16 minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Pawlak, a trzy minuty później jego śladem podążył Radosław Adamski. W 23 minucie miejscowi oddali pierwszy celny strzał na bramkę Marcina Pietryki i zdobyli niespodziewaną bramkę. Wystarczyło wrzucić piłkę w pole karne, gdzie pojedynek główkowy przegrał Michał Cach i Nalepka z 4 metrów trafił do celu.

Na odpowiedź Pasiaków nie trzeba było długo czekać. W 28 minucie Radosław Adamski z prawej strony boiska precyzyjnie dorzucił piłkę na głowę Kwieka, a ten jak rasowy snajper przymierzył koło słupka.

Po przerwie trampkarski błąd przytrafił się Marcinowi Pietryce. Golkiper Pasiaków zabawił się w rozgrywanie piłki i zamiast Domoniowi, podał futbolowkę rywalowi. Z prezentu skorzystał Andrij Hryb, któremu nie pozostawało nic innego jak wbić piłkę do pustej bramki.

Rzeszowianie po przerwie nie zagrali wielkiej piłki, ale mieli mnóstwo okazji, aby potwierdzić różnicę między 3, a 4 ligą. Trzykrotnie przed szansą stanął Dorian Buczek, ale Psioda za każdym razem wygrywał pojedynki z napastnikiem Resovii.

Więcej szczęścia miał Dawid Bieniasz, który dwukrotnie skutecznie wykończył akcje Bartłomieja Buczka i Aleksandra Drobota. Skrzydłowy Resovii był wyróżniająca się postacią na boisku i trafiał do siatki w 79 i 88 minucie meczu.

Półfinał Pucharu Polski (grupa Rzeszów-Dębica) | Dębica, 7 kwietnia 2018 | 16:30

Igloopol Dębica – Resovia 2-6 (1-4)

0-1 Jakub Siedlecki (2, samobójcza), 0-2 Daniel Pawlak (16), 0-3 Radosław Adamski (19), 1-3 Przemysław Nalepka (23), 1-4 David Kwiek (28), 2-4 Andrij Hryb (46), 2-5 Dawid Bieniasz (79), 2-6 Dawid Bieniasz (88).

Igloopol: Łukasz Psioda – Konrad Lamparty (46 Piotr Syguła), Sebastian Wanat (46 Łukasz Stefanik), Jakub Siedlecki, Sławomir Smagacz – Dawid Jezuit, Kamil Rokita (46 Marcin Janus), Miłosz Żydek (77 Tomasz Draguła), Andrij Hryb – Przemysław Nalepka, Adrian Brzostowski (46 Dawid Rokita).

Resovia: Marcin Pietryka – Michał Cach, Konrad Domoń, Daniel Pawlak (63 Bartłomiej Makowski), Mirosław Kmiotek – Dawid Bieniasz, Dariusz Frankiewicz, Myrosław Taranenko (63 Szymon Kaliniec), Radosław Adamski (58 Aleksander Drobot), David Kwiek (63 Przemysław Pyrdek) – Dorian Buczek (76 Bartłomiej Buczek).

Sędziował: Karol Krzak z Mielca.

Żółte kartki: Sławomir Smagacz, Andrij Hryb – Bartłomiej Makowski.