CWKS RESOVIA

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY

Facebook Twitter YouTube

Politechnika będzie współpracowała z Resovią

06.12.2018, 18:33 | Administrator | Aktualności

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z naszym klubem. Jednym z jej elementów jest tworzenie wspólnych inicjatyw w zakresie kształcenia i podnoszenia kwalifikacji sportowych.

Od lewej: Maciej Bajorek, Wojciech Zająć, prof. Tadeusz Markowski, Janusz Mazur i dr hab. inż. Grzegorz Masłowski

Umowę o współpracy podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej, Wojciech Zając, prezes Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia Rzeszów, Janusz Mazur, prezes Sekcji Lekkoatletyki CWKS Resovia Reszów oraz Maciej Bajorek, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie. W czasie uroczystości uczelnię reprezentowali też dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia, dr Adrianna Gardzińska, dyrektor Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej oraz Adrian Rudziński – wiceprezes Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia.

Współpraca między uczelnią a klubem CWKS Resovia realizowana będzie poprzez wspólne inicjatywy w zakresie kształcenia, stwarzanie warunków do rozwijania indywidualnych zainteresowań i podnoszenia kwalifikacji sportowych, a także realizację przedsięwzięć mających na celu zapewnienie optymalnych warunków rozwoju kultury fizycznej oraz wspólne organizowanie i realizację imprez sportowych i rekreacyjnych.

– Zakres współpracy z Resovią obejmie między innymi udostępnianie naszych obiektów, sprzętu, wyposażenia dla sportowców. Począwszy od szkoły podstawowej a skończywszy na sportowcach wyczynowych – mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Rektor Markowski dodaje, że Politechnika Rzeszowska rozwija obszar związany ze sportem. Jest już przygotowana dokumentacja do uruchomienia nowego kierunku na Wydziale Zarządzania – zarządzanie sportem. Uczelnia rozszerza też zaplecze sportowe. Planuje budowę krytego orlika, lodowiska i otwartego stadionu, na którym będzie można uprawiać podstawowe elementy lekkoatletyczne. Wniosek o finansowanie kompleksu sportowego jest już skierowany do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

O tym, że współpraca z Politechniką Rzeszowską przyniesie dobre efekty jest przekonany Janusz Mazur, prezes Sekcji Lekkoatletyki CWKS Resovia. Już dzisiaj lekkoatleci sekcji korzystają z obiektów i fachowej wiedzy pracowników politechniki. Prezes sekcji liczy też na możliwość korzystania z badań i doradztwa. Prezes Mazur przyznaje, że część jego wychowanków lekkoatletów podjęło studia na Politechnice Rzeszowskiej.

– To cieszy, że nasza młodzież która kończy szkołę średnią nie ucieka na studia do innych ośrodków, tylko pozostaje w Rzeszowie, automatycznie wzmacniając czy utrzymując poziom sportowy poszczególnych sekcji – dodaje Janusz Mazur.

4.00 avg. rating (81% score) - 4 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy CWKS Resovia:
Copyrigh © 2014 cwks-resovia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody CWKS Resovia zabronione. Projekt: Adam Gałuszka. Realizacja: Marcin Marszał.