Pogoń Siedlce – Apklan Resovia 1-3

09.09.2018, 1:06 | Administrator | Aktualności

Apklan Resovia w meczu 9. kolejki II ligi pokonała na wyjeździe Pogoń Siedlce 3-1. Bramki dla Pasiaków w tym spotkaniu zdobyli Konrad Domoń, Kamil Antonik i Michał Ogrodnik.

Pogoń Siedlce

Podopieczni Szymona Grabowskiego pokonali na wyjeździe Pogoń Siedlce 3-1. To było zasłużone zwycięstwo biało-czerwonych, którzy wkraczają na właściwe tory w drugoligowej rywalizacji. Pasiaki już wcześniej zbierali pochwały za grę, ale punktów mieli jak na lekarstwo.

W Siedlcach wykazali się wyrachowaniem, spokojem i przede wszystkim skutecznością. Mecz od pierwszego gwizdka był pod kontrolą rzeszowian. Po kwadransie gry resoviacy mieli na koncie dwa rzuty rożne i groźny strzał Bartłomieja Buczka. Pierwszą bramkę zdobyli w 18 minucie spotkania. Piłka dorzucona z rzutu rożnego przez Dariusza Frankiewicza trafiła na głowę Konrada Domonia, który strzelił 18 bramkę w karierze.

Bartłomiej Banek nie miał tego dnia wiele pracy. W 27 minucie na bramkę Resovii uderzał Kamil Walków, ale piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką. Kilka minut później przypomniał o sobie Adrian Paluchowski. Najskuteczniejszy strzelec rozgrywek swój rajd lewą stroną boiska zakończył strzałem w boczną siatkę bramki.

W 33 minucie świetną akcję przeprowadzili biało-czerwoni. Domoń odebrał piłkę rywalowi w środku pola i precyzyjnym podaniem za plecy obrońców uruchomił Kamila Antonika. Młodzieżowiec Resovii uprzedził wychodzącego z bramki Misztala i strzałem na raty zdobył pierwszego gola na drugoligowych boiskach. Pięć minut później Bartosz Wiktoruk zaskoczył Banka i było 1-2. Wychowanek hiszpańskiego Villarrealu uderzył na bramkę gości z 25 metrów i piłka po koźle wpadła do siatki precyzyjnie koło słupka.

Po przerwie sytuację sam na sam z Misztalem zmarnował Buczek. Goście odpowiedzieli groźnym kontratakiem, ale sytuację w polu karnym wyjaśnił Domoń. Po chwili Michał Wrzesiński zagrał półgórną piłkę w pole karne Resovii i bliski samobójczego gola był Bartłomiej Makowski. W tej sytuacji wykazał się kunsztem Banek, który instynktownie wybił futbolówkę na róg. Był to najlepszy okres gry miejscowych. W 79 minucie wrzucał Mójta i na szczęście dla Pasiaków piłka po strzale Rybskiego o centymetry minęła cel.

Rzeszowianie mocno cofnięci czekali na swoją okazję. Ta nadarzyła się w 82 minucie. Rafał Mikulec przechwycił piłkę i prostopadłym podaniem uruchomił Michała Ogrodnika. Rezerwowy Resovii w takich rajdach czuje się najlepiej i nie inaczej było również tym razem. Jego efektowna szarża zakończyła się kolejnym golem dla Resovii.

Chwilę później nie popisał się Armin Pjetrović. Obrońca Pogoni bezpardonowym wślizgiem na nogi Davida Kwieka starał się powstrzymać akcję „Pasiaków”. Cel osiągnął, ale ujrzał czerwoną kartkę i mocno ucierpiał w sprowokowanym przez siebie starciu. Po kilkuminutowej interwencji służb medycznych odwieziony został do szpitala.

Rzeszowianie zasłużyli tego dnia na słowa uznania, bo nawet w doliczonym czasie gry, przy korzystnym wyniku starali się grać ofensywnie. W 94 minucie swoje trzy grosze do rezultatu mógł dołożyć Dariusz Frankiewicz, ale nie wykorzystał idealnego podania od Kwieka.

9. kolejka II ligi | Siedlce, 8 września 2018 | 16:00

Pogoń Siedlce – Apklan Resovia 1-3 (1-2)

0-1 Konrad Domoń (18),
0-2 Kamil Antonik (33),
1-2 Bartosz Wiktoruk (38),
1-3 Michał Ogrodnik (82).

Pogoń: Rafał Misztal – Sebastian Krawczyk, Maciej Wichtowski, Armin Pjetrović, Dariusz Brągiel (69 Mateusz Bochnak) – Sebastian Pociecha (64 Michał Wrzesiński), Andrzej Rybski (90 Patryk Szczepański), Bartosz Wiktoruk, Paweł Garyga (46 Adam Mójta) – Kamil Walków, Adrian Paluchowski.

Resovia: Bartłomiej Banek – Mateusz Kantor, Sebastian Zalepa, Bartłomiej Makowski, Rafał Mikulec – Kamil Antonik, Konrad Domoń, Dariusz Frankiewicz, Radosław Adamski (55 Michał Ogrodnik) – Przemysław Pyrdek (67 Wadym Straszkewycz), Bartłomiej Buczek (77 David Kwiek).

Sędziował: Dawid Wiśniewski z Olsztyna.

Żółte kartki: Pociecha – Straszkewycz.

Czerwona kartka: Armin Pjetrović (89. minuta, Pogoń, za brutalny faul).

Widzów 1139 (w tym 17 z Rzeszowa).

5.00 avg. rating (98% score) - 8 votes

5 myśli nt. „Pogoń Siedlce – Apklan Resovia 1-3

1. 1905 napisał(a):

Brawo drużyna, aż się oczy radowały widząc jak chłopaki walczą!
    WSZYSCY NA SIARKE

2. Majer napisał(a):

BRRawo Resovia, idziemy w górę tabeli, za tydzień już będzie środek tabeli. Już w meczu z Widzewem było widać potencjał drużyny, ze Stargardem powinno być co najmniej 4 lub 5 bramek i okazalsze zwycięstwo, ale co się odwlecze to nie uciecze i tak się stało. Zwycięstwo w Siedlcach zdecydowane i ani na chwilę niezagrożone. Za tydzień znów zapunktujemy za 3 i zaczynamy marsz w górę tabeli. Na koniec sezonu typuję pierwszą ósemkę.

3. Tuczenko napisał(a):

Dlaczego zafałszowujuecie rzeczywistość ? Feret nie strzelił w tym sezonie żadnego gola, podajecie nieprawdę na stronie głównej!

4. kibic napisał(a):

Jakże potrzebne było zwycięstwo nad Stargardem. Chyba presja nieco zeszła, co było wczoraj wyraźnie widać. Spokojniejsza gra, mniej błędów i dziwnych zagrań. Z meczu na mecz był stopniowy progres, nareszcie potwierdziły to także zdobyte punkty, co pozwala złapać oddech w ligowej tabeli. Miejmy nadzieję, że najgorsze za nami i nareszcie będziemy grać na miarę własnych możliwości, zamiast łatania dziur dalej budować zespół, cieszyć się grą, a przy okazji punktować. Brawa dla drużyny za Siedlce!