CWKS RESOVIA

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY

Facebook Twitter YouTube

Podróż radosna „Sovia” przywozi komplet z Krosna!

03.05.2017, 21:01 | Administrator | Aktualności

Komplet punktów zabrali z sobą do Rzeszowa piłkarze Resovii. Podopieczni Szymona Szydełko pokonali krośnieńskie Karpaty 2-0, asysty i bramki zdobywali młodzieżowcy Pasiaków!

Radość Pasiaków po zwycięstwie w Krośnie, foto. T. Jefimow, źródło: nowiny24.pl
Radość Pasiaków po zwycięstwie w Krośnie, foto. T. Jefimow, źródło: nowiny24.pl

Karpaty Krosno
0
2
CWKS Resovia

pilka 0-1 Mirosław Kmiotek (12′)
pilka 0-2 Dawid Bieniasz (63′)

/W 13. minucie spotkania na trybuny został odesłany trener gospodarzy Adam Fedoruk/

27. kolejka III ligi grupy IV
03.05.2017, 16:00, Stadion Miejski w Krośnie
Sędzia:  Karol Iwanowicz (Kraśnik)
Widzów: 1300 ( w tym 200 z Rzeszowa).

Mariusz Stępień
Mateusz Kantor playerout (72′)
Damian Pawlak
Patryk Kołodziej playerout (89′)
Eryk Krupa
Adrian Buszta
Jakub Mordec
Jaromir Skiba
Dawid Kuliga
Roman Stepankov playerout (67′)
Dawid Cempa
_______________________________

Przemysław Harwat
Daniel Paszek playerin (72′)
Patryk Pelc playerin (67′) yellow
Przemysław Sajdak playerin (89′)
Dawid Król

Trener: Adam Fedoruk

(C) Marcin Pietryka
yellow Bartłomiej Makowski
Łukasz Świst
Arkadiusz Staszczak
(63′) pilka  Dawid Bieniasz
(90’+) playerout Dariusz Frankiewicz
Szymon Kaliniec
(68′) playerout (12′) pilka Mirosław Kmiotek
Jan Pelc
(87′) playerout yellow Dawid Pałys-Rydzik
(89) playerout Bartłomiej Buczek

___________________________

Piotr Lipka
(68′) playerin Szymon Wiejak
(87′) playerin Jakub Janur
(89′) playerin Sebastian Dziedzic
Kamil Kowal
(90’+) playerin Krzysztof Socha
Adrian Chamera

 Trener: Szymon Szydełko

Rzeszowianie do miasta szkła jechali zdziesiątkowani kontuzjami i kartkami, ale pomimo ubytków kadrowych nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. W orkiestrze Szymona Szydełko pierwsze skrzypce zagrali Łukasz Świst, Dariusz Frankiewicz, Dawid Pałys-Rydzik oraz strzelcy dwóch bramek Mirosław Kmiotek i Dawid Bieniasz.

Resovia ma patent na krośnieńskie Karpaty, które pokonała po raz piąty z rzędu. „Biało-czerwoni” zaskoczyli miejscowych spokojną i poukładaną grą. W rzeszowskim zespole brylował Dawid Pałys-Rydzik, który z łatwością uwalniał się rywalom spod opieki i mógł pozwolić sobie na skuteczne asysty. Natomiast w drugiej linii rządził Dariusz Frankiewicz, który po raz pierwszy od czasu kontuzji został delegowany do gry od pierwszej minuty.

Rzeszowianie swoją przewagę na boisku udokumentowali bramką już w 12 minucie meczu. Zaczęło się od rzutu wolnego z okolic środkowej linii boiska. „Biało-czerwoni” szybko wykonali stały fragment gry i prawą stroną z piłką popędził Bartłomiej Buczek. Napastnik Resovii uruchomił wbiegającego w pole karne Pałysa-Rydzika, a ten wyłożył futbolówkę Mirosławowi Kmiotkowi. Wychowanek Pogórza Dubiecko strzałem po ziemi pokonał Stępnia i mógł odbierać gratulacje od kolegów.

Po bramce sporo pretensji do sędziego miał trener gospodarzy Adam Fedoruk, który kilkadziesiąt sekund później został odesłany przez arbitra środowych zawodów Karola Iwanowicza na trybuny.

Gospodarze nie rzucili się do odrabiania strat, a Resovia coraz pewniej czuła się na murawie krośnieńskiego stadionu. W 23 minucie Mirosław Kmiotek miał kolejną okazję, aby podwyższyć rezultat meczu, ale obrońca gospodarzy wybił w ostatniej chwili futbolówkę zmierzająca do siatki.

Krośnianie w pierwszej połowie meczu rzadko przedostawali się pod pole karne rzeszowskiego zespołu. W 30 minucie groźnym strzałem na bramkę Pietryki popisał się Jaromir Skiba, ale piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką.

W drugiej połowie spotkania rzeszowianie starali się utrzymywać grę z dala od własnego pola karnego. W 56 minucie na bramkę Stępnia uderzał głową Bartłomiej Buczek, ale piłka przeszła nad poprzeczką. Miejscowi odpowiedzieli akcją Stepankova, który w dogodnej sytuacji nieczysto trafił w piłkę i również spudłował.

W 62 minucie meczu resoviacy ustalili wynik spotkania na 0-2. Z lewej strony boiska piłkę dograł Dawid Pałys-Rydzik, a wbiegający w pole karne Dawid Bieniasz pokonał Stępnia precyzyjnym strzałem koło słupka. W końcowych fragmentach meczu widać było, że miejscowi odczuwają trudy spotkania. Tymczasem Resovia skrupulatnie budowała kolejne akcje bramkowe i przy odrobinie szczęścia mogła pokusić się o trzecie trafienie. W 81 minucie Stępień z dużym trudem wybijał piłkę po strzale Dawida Pałysa-Rydzika, dwie minuty później Bartłomiej Buczek z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczką.

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy CWKS Resovia:
Copyrigh © 2014 cwks-resovia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody CWKS Resovia zabronione. Projekt: Adam Gałuszka. Realizacja: Marcin Marszał.