CWKS RESOVIA

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY

Facebook Twitter YouTube

Podpisano porozumienie ws. centrum lekkoatletyki

25.01.2018, 14:55 | Administrator | Aktualności

Dzisiaj podpisano porozumienie w sprawie finansowania budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, które ma powstać na bazie obecnego stadionu Resovii.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne - wizualizacja

Porozumienie podpisali dziś przed południem w siedzibie Samorządu Województwa Podkarpackiego marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Maria Kurowska i prezydent Tadeusz Ferenc.

Umowa zakłada, że samorząd województwa dołoży „nie więcej niż 8 mln zł”, przy szacowanym koszcie inwestycji 32 mln zł. Połowę ma pokryć dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś kolejne 8 mln zł – miasto Rzeszów.

– W tej chwili mamy uchwałę intencyjną, kwota musi być wpisana do budżetu i do Wieloletniego Planu Finansowego. Po stronie miasta pozostaje przygotowanie dokumentacji – zapowiedział marszałek Ortyl. – Jest promesa z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Minister czeka na porozumienie – dodaje marszałek.

Projekt jest gotowy, ale nie oznacza to, że można ogłaszać przetarg. – Obiekty sportowe bezwzględnie należy budować i dobrze się stało, że dziś podpisujemy umowę na powstanie centrum. Natychmiast rozpoczniemy procedurę przeglądnięcia dokumentów, dostosowania do nowych przepisów, które obowiązują i będziemy się brać za robotę – mówi prezydent Tadeusz Ferenc.

Budowa może zakończyć się w roku 2019. Taką nadzieję ma marszałek, ale prezydent stwierdził, iż nie należy się co do tego łudzić, zaś w jego opinii bardziej prawdopodobny jest rok 2020.


fot. Michał Mielniczuk


na podst. Gospodarka Podkarpacka, Samorząd Województwa Podkarpackiego

5.00 avg. rating (97% score) - 5 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy CWKS Resovia:
Copyrigh © 2014 cwks-resovia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody CWKS Resovia zabronione. Projekt: Adam Gałuszka. Realizacja: Marcin Marszał.