Podhale Nowy Targ – Resovia 1-3

16.06.2018, 20:37 | Administrator | Aktualności

Resovia w meczu 34. kolejki wygrała z Podhalem Nowy Targ 3-1. Bramki dla rzeszowian zdobyli David Kwiek, Paweł Hass i Przemysław Czado. Biało-czerwoni już przed tygodniem zapewnili sobie awans do II ligi.

Podhale Nowy Targ

Mecz w Nowym Targu nie miał już wpływu na układ tabeli. Biało-czerwoni zapewniali jednak, że potraktują wyjazd na Podhale poważnie, bo chcą kontynuować niewiarygodną serię meczów bez porażki. To właśnie z Podhalem w listopadzie ubiegłego roku rzeszowianie przegrali po raz ostatni i przyszedł czas, aby wyrównać porachunki.

Resovia w Nowym Targu potwierdziła, że tytuł mistrzowski nie był dziełem przypadku. Po pierwszej połowie biało-czerwoni schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. W 35 minucie na listę strzelców wpisał się David Kwiek, który strzałem „na raty” pokonał Mateusza Szukałę.

Po przerwie do odrabiania strat ruszyli gospodarze, ale przed sobą mieli najmocniejszą (trochę przemeblowaną) defensywę ligi. W 61 minucie na boisku pojawił się Sebastian Dziedzic, który już w pierwszym kontakcie z piłką stanął przed szansą pokonania swoich rzeszowskich kolegów. Wychowanek Pasiaków uderzył w piłkę nieczysto i Gnatek wybronił strzał. W 64 minucie rzeszowianie zdobyli kolejną bramkę. Po dalekim wrzucie Domonia z autu, Paweł Hass z bliskiej odległości wpakował piłkę głową do siatki.

Kilkanaście minut później gospodarzy odzyskali nadzieje na korzystny rezultat meczu. W starciu o piłkę Gnatka z Dziedzicem ucierpiał w polu karnym ten ostatni i arbiter wskazał na wapno. Rzut karny wykorzystał Michał Nawrot.

W końcowych fragmentach spotkania gospodarze zaatakowali większą liczbą graczy i zapomnieli o defensywie.W doliczonym czasie gry błąd Dawida Dynarka i Mateusza Szukały wykorzystał debiutujący w barwach Resovii 17-Przemysław Czado, który trafieniem na 3:1 zdobył pierwszą bramkę na III-ligowych boiskach.

34. kolejka | Nowy Targ, 16 czerwca 2018 | 16:00

Podhale Nowy Targ – Resovia 1-3 (0-1)

0-1 David Kwiek (35), 0-2 Paweł Hass (64), 1-2 Michał Nawrot (77, z karnego), 1-3 Przemysław Czado (90).

Podhale: Mateusz Szukała – Daniel Barbus (61 Sebastian Dziedzic), Błażej Cyfert (15 Marcin Przybylski), Arkadiusz Lewiński, Peter Drobňák – Dawid Dynarek, Michał Nawrot, Adrian Ligienza, Damian Mrówka (80 Jan Łukaszczyk), Marek Mizia (78 Michał Bedronka), Artur Pląskowski (75 Sebastian Świerzbiński).

Resovia: Piotr Gnatek – Aleksander Drobot, Konrad Domoń, Bartłomiej Makowski, Mirosław Kmiotek, Szymon Feret, Dariusz Frankiewicz (62 Szymon Kaliniec), Radosław Adamski, David Kwiek – Paweł Hass (87 Przemysław Czado), Dorian Buczek (83 Bartłomiej Buczek).

Sędziował: Albert Bińkowski ze Skarżyska Kamiennej.

Żółte kartki: Piotr Gnatek, Konrad Domoń.

Widzów: 300 (w tym 90 z Rzeszowa).