CWKS RESOVIA

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY

Facebook Twitter YouTube

Oświadczenie Zarządu SPN ws. Ryszarda Blicharza

11.08.2017, 8:55 | Administrator | Aktualności

Oświadczenie Zarządu Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia w sprawie kłamliwego artykułu, który ukazał się na łamach portalu "Rzeszów News".

Były kierownik ds. bezpieczeństwa CWKS Resovia - Ryszard Blicharz, fot. U.
Były kierownik ds. bezpieczeństwa CWKS Resovia - Ryszard Blicharz, fot. U.

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU SPN 10/08/2017/RR

Zarząd Sekcji Piłki Nożnej CWKS informuje, że redaktor naczelny „Rzeszów News” Marcin Kobiałka musi przeprosić Ryszarda Blicharza i wypłacić mu zadośćuczynienie.

Pan Ryszard, kierownik do spraw bezpieczeństwa CWKS Resovii Rzeszów, który podczas meczu z Kotwicą Kołobrzeg w 2014 r. nie wpuścił na obiekt funkcjonariuszy policji został początkiem ubiegłego roku uniewinniony. Jak stwierdziły obydwie Instancje Sądu, Ryszard Blicharz działał zgodnie z literą prawa, a z kolei policjant Wojciech N., był głównym agresorem działając bezprawnie i bezzasadnie. Mimo to, redaktor naczelny „Rzeszów News” Marcin Kobiałka pisał o „kuriozalnym wyroku sądu”, jednocześnie podważając wyrok niezawisłego sądu.

Wyrok I i II Instancji Sądu Rejonowego i Okręgowego zamieszczaliśmy tutaj.

Pan Ryszard Blicharz złożył pozew przeciwko dziennikarzowi „Rzeszów News”
o ochronę dóbr osobistych i sprawę wygrał.

Wszystko przez artykuł „Kierownik z Resovii zaatakował policjantów. Sąd go uniewinnił.”, w którym Ryszard Blicharz został niesłusznie i kłamliwie osądzony o to, że m.in. „zaatakował policjantów i że przed meczem wywołał awanturę.”, jaki 26 października ubiegłego roku ukazał się na łamach portalu „Rzeszów News”. Wyrok w sprawie zapadł z kolei 23 czerwca br. i jest prawomocny. Artykuł zamieszczony przez Marcina Kobiałkę był jednostronny, oderwany od rzeczywistości i zabrakło w nim prawdy, jak i stanowiska drugiej strony.

Decyzją sądu przeprosiny dla byłego kierownika ds. bezpieczeństwa Ryszarda Blicharza
i „wyrażenie głębokiego ubolewania z powodu bezpodstawnego naruszenia dóbr osobistych” oraz „wprowadzenia czytelników w błąd” mają zostać zamieszczone na stronie „Rzeszów News”. Redaktor naczelny Marcin Kobiałka ma zapłacić również 5 tys. zł zadośćuczynienia na cel społeczny, to jest na rzecz Cywilno – Wojskowego Klubu Sportowego Resovia z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Wyspiańskiego 22, jak i zwrócić poniesione koszty sądowe Panu Ryszardowi Blicharzowi.

Przypominamy, że dziennikarza obowiązuje Kodeks Etyki Dziennikarskiej, której podstawowe założenia to m.in. dążenie do prawdy, bezstronność i uczciwość, szacunek dla prywatności innych; niezależność od grup interesów, poszanowanie prawa oraz respektowanie dobrych obyczajów.

Za naruszenie zasad etyki dziennikarskiej odpowiada zarówno autor publikacji – prasowej, radiowej, telewizyjnej czy internetowej, jak i redaktor, wydawca czy nadawca.

Nadto informujemy, że współpraca na linii Klub – kierownik ds. bezpieczeństwa Ryszard Blicharz zawsze przebiegała sprawnie, bezproblemowo, a sam Ryszard Blicharz wywiązywał się z pracy wzorowo, będąc dla nas niejednokrotnie wzorem i oparciem, w życiu zawodowym i społecznym.

Z poważaniem,
Zarząd Sekcji Piłki Nożnej
CWKS Resovia


IMG_1248a

IMG_1251a

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter
5.00 avg. rating (96% score) - 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy CWKS Resovia:
Copyrigh © 2014 cwks-resovia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody CWKS Resovia zabronione. Projekt: Adam Gałuszka. Realizacja: Marcin Marszał.