Nikt za karne Was nie wini, zwycięstwo w Trzebini!

08.04.2017, 19:49 | Administrator | Aktualności | Wyświetleń: 3 212
4 głosów, 5.00 średnia ocena (96% punktów)

Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym roku odnieśli podopieczni trenera Szymona Szydełko. Biało-czerwoni pokonali MKS Trzebinia/Siersza 1-0 po bramce Sebastiana Dziedzica.

MKS Trzebinia
0
1
CWKS Resovia

niewykorzystany_karny Bartłomiej Buczek (36′)
pilka 0-1 Sebastian Dziedzic (57′)
niewykorzystany_karny Sebastian Dziedzic (90′)

Trener: Szymon Szydełko

Piłkarze Resovii pokonali w Trzebinii miejscowy MKS 1-0, a ich zwycięstwo mogło być wyższe, bo zmarnowali dwa rzuty karne i dwukrotnie drużyna gospodarzy wybijała piłkę z linii bramkowej, a raz ratował ją słupek.

Jednym z bohaterów spotkania był bramkarz gospodarzy Kacper Szymala. 20-letni golkiper MKS-u w 34 minucie meczu wybronił strzał Bartłomieja Buczka z jedenastu metrów, a w 90 minucie powtórzył swój wyczyn odbijając piłkę uderzoną z rzutu karnego przez Sebastiana Dziedzica.

Rzeszowianie od pierwszego gwizdka starali się narzucić swoje warunki gry. Już w 5 minucie meczu po zagraniu z rzutu rożnego uderzał na bramkę miejscowych Przemysław Żmuda, a dobitkę Dziedzica z linii bramkowej wybili gracze Trzebini. W 18 minucie Szymon Wiejak z 17 metrów trafił w słupek.

W 34 minucie meczu Kaliowski ewidentnie faulował w polu karnym Arkadiusza Staszczaka i sędzia wskazał na wapno. Bartłomiej Buczek przymierzył z „jedenastki”, ale Szymala wyczuł jego intencje.

Decydująca o wyniku spotkania okazała się 57 minuta. Arkadiusz Staszczak wrzutem z autu posłał piłkę do Buczka, a ten przedłużył podanie do stojącego 8 metrów od bramki Dziedzica. Napastnik Resovii strzałem z półobrotu zaskoczył Szymalę i mógł odbierać gratulacje od kolegów.

W 78 minucie Mariusz Stokłosa uruchomił prostopadłym podaniem Marka Mizię, a ten skierował piłkę do siatki. Radość z trafienia piłkarzom gospodarzy odebrał szybko sędzia boczny, który podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

W 89 minucie Jakub Ochman zagrał w polu karnym piłkę ręką i sędzia przyznał „Pasiakom” drugą „jedenastkę”. Tym razem pechowym egzekutorem okazał się Sebastian Dziedzic.

W doliczonym czasie gry na listę strzelców miał okazję wpisać się debiutujący w meczu ligowym Resovii Krzysztof Socha. 18-letni wychowanek ŁKS-u Łowisko uderzył piłkę głową z 6 metrów na bramkę, ale Szymala po raz kolejny popisał się refleksem i odbił piłkę.

Po meczu miejscowi mieli sporo żalu o stracone punkty. W trakcie zejścia z murawy doszło do niemałej szarpaniny pomiędzy zespołami i minęło sporo czasu, zanim sędziowie opanowali sytuacje. W masowej konfrontacji żółte kartki otrzymali Radosław Górka i Szymon Kaliniec.