CWKS RESOVIA

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY

Facebook Twitter YouTube

Motor wygrał przy Wyspiańskiego

18.06.2017, 8:41 | Administrator | Aktualności

Zwycięstwem Motoru Lublin zakończyło się ostatnie ligowe starcie Resovii w tym sezonie.

Foto. K. Kapica, źrodło: nowiny24.pl
Foto. K. Kapica, źrodło: nowiny24.pl

CWKS Resovia
1
3
Motor Lublin

pilka 0-1  Michał Paluch (32′)
pilka 0-2 Patryk Słotwiński (36′)
pilka 0-3 Julien Tadrowski (57′)
pilka 1-3 Dawid Bieniasz (90’+)

34. kolejka III ligi grupy IV
17.06.2017, 17:00, Stadion Resovii
Sędzia:  Damian Gawęcki (Kielce)
Widzów: 750.

Marcin Pietryka (C) yellow
Konrad Domoń
Przemysław Żmuda
Łukasz Świst playerout (55′)
Damian Barszczak
Dariusz Frankiewicz
Szymon Kaliniec playerout (79′)
Mirosław Kmiotek
Arkadiusz Staszczak  yellow
Sebastian Dziedzic  yellow playerout (46′)
Dawid Pałys-Rydzik playerout (55′)
_______________________________

Piotr Lipka
Michał Ogrodnik playerin (55′)
Dawid Bieniasz playerin (55′),  pilka (90′)
Bartłomiej Makowski
Bartłomiej Buczek playerin (46′)
Jan Pelc
Szymon Wiejak playerin (79′)

Trener: Szymon Szydełko

Mateusz Zając
Marcin Michota
(57′) pilka Julien Tadrowski
Artur Gieraga
(80′) playerout yellow (36′) pilka Patryk Słotwiński
Paweł Kaczmarek
(69′) playerout Kamil Cholerzyński
(86′) playerout Kamil Oziemczuk
yellow Tomasz Tymosiak
(75′) playerout yellow Kamil Majkowski
(32′) pilka Michał Paluch

___________________________

Paweł Socha
(80′) playerin Bartłomiej Tkaczuk
(69′) playerin Szymon Kamiński
(86′) playerin Patryk Szysz
(75′) playerin Kamil Stachyra
Michał Kowalczyk
Mateusz Chyła

 Trener: Marcin Sasal

Przyjezdni przy Wyspiańskiego zrobili swoje nie po raz pierwszy tej wiosny, ale po ostatnim gwizdku schodzili z murawy ze spuszczonymi głowami. Znali już wynik z Krakowa, gdzie Garbarnia pokonała tarnowską Unię i tym samym zapewniła sobie awans do II ligi.

Początek pojedynku był wyrównany, ale wraz z upływem kolejnych minut przewagę osiągnęli goście. W 32 minucie nie popisał się Marcin Pietryka, który na zbyt wiele pozwolił Michałowi Paluchowi. Obydwaj piłkarze wyskoczyli do piłki dośrodkowanej na 5 metr od bramki i napastnik Motoru głową wbił futbolówkę do siatki. Bramkarz Resovii miał sporo pretensji do arbitra. Sygnalizował, że jest faulowany, ale zarobił tylko żółtą kartkę.

Goście poszli za ciosem i już 4 minuty później cieszyli się z kolejnego trafienia. Tym razem Patryk Słotwiński oszukał defensywę „Pasiaków” i precyzyjnym strzałem z półobrotu umieścił piłkę w siatce kilkanaście centymetrów obok słupka.

Po zmianie stron do natarcia ruszyli rzeszowianie i w 47 minucie meczu byli bliscy zdobycia kontaktowej bramki, ale piłkę dośrodkowaną przez Arkadiusza Staszczaka sprzed nosa sprzątnął Bartłomiejowi Buczkowi lubelski obrońca. Cztery minuty później napastnik Resovii dostał futbolówkę po kiksie lubelskich obrońców i uderzył mocno, ale niecelnie.

Lublinianie przeczekali dziesięciominutowy napór Resovii i ponownie zabrali się do roboty. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 57 minucie niepilnowany Julien Tadrowski po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową skierował piłkę do siatki.

Resoviacy starali się zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie mieli zbyt wielu argumentów, aby postraszyć rywali. Trochę ożywienia wnieśli na boisko rezerwowi. Michał Ogrodnik dorównywał szybkością piłkarzom z Lublina i stwarzał zagrożenie pod bramką Zająca. W doliczonym czasie gry Szymon Wiejak precyzyjnym podaniem uruchomił Dawida Bieniasza i skrzydłowy Resovii mocnym strzałem zdobył honorową bramkę dla „Pasiaków”.

Resoviacy zakończyli rozgrywki ligowe porażką, ale po ostatnim gwizdku kibice docenili 5 miejsce „biało-czerwonych” w tabeli i brawami podziękowali im za kończący się sezon 2016/17. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Resovii Szymon Szydełko ogłosił swoje odejście z rzeszowskiego klubu.

Szymon Szydełko (trener Resovii) – Gratuluję trenerowi Motoru tak udanej wiosny i zarazem współczuję, bo do awansu zabrakło mu niewiele. Moim podopiecznym bardzo dziękuję za cały sezon, dziękuję prezesom, kibicom. Kończy się pewien etap i jakiś niedosyt jest. Potrafiliśmy np. wygrać dwa mecze z rzędu, by potem wyłożyć się na rywalu teoretycznie łatwym do pokonania. Gdyby nie to, dzisiaj bylibyśmy w innym miejscu.

Marcin Sasal (trener Motoru) – Przyjechaliśmy tu wygrać, w końcu mieliśmy jeszcze cień szansy na awans. Widać było u zawodników wolę walki. Przeprowadziliśmy parę fajnych akcji, strzeliliśmy gole. Zdobyć w jednej rundzie 43 punkty to jest wyczyn. Niestety, zawaliliśmy rundę jesienną. Gratuluje Resovii postawy, bo była godnym rywalem i jest to niezły zespół. My w kolejnym sezonie znów będziemy walczyć o II ligę.

 

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy CWKS Resovia:
Copyrigh © 2014 cwks-resovia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody CWKS Resovia zabronione. Projekt: Adam Gałuszka. Realizacja: Marcin Marszał.