CWKS RESOVIA

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY

Facebook Twitter YouTube

Meldunek z obozu SMS Resovia w Pradze!

11.08.2015, 21:01 | Administrator | Aktualności | Galeria

Trzy grupy zawodników przebywa obecnie na obozie w Pradze. Przedstawiamy Państwu krótki meldunek z Czech!

Drużyna rocznika 2000 trenera Szymona Grabowskiego na meczu w Czechach, źródło: własne
Drużyna rocznika 2000 trenera Szymona Grabowskiego na meczu w Czechach, źródło: własne

Przebywający w Pradze Resoviacy z roczników 2000, 2001 i 2004 mają już za sobą dwa obozowe dni. Nasi piłkarze mieszkają na obiektach Slavii Praga. Tutaj też poza hotelem, znajdują sie piłkarskie boiska treningowe (sztuczne i naturalne), boisko do hokeja na trawie, boiska do piłki plażowej, sale gimnastyczne, hala sportów zimowych oraz basen.

W niedzielę po przyjeździe i krótkim odpoczynku nasze zespoły rozgrywały mecze sparingowe.

Oto wyniki:

Resovia 2004- Slavia 2004 Praga 1-3 
Radosław Sikora

Resovia 2000-Slavia 2001 Praga 3-1
Jakub Zygmunt, Patryk Andreasik, Karol Twardowski

Resovia 2001- Slavia 2002 Praga 4-3
Krystian Bajda (2x), Karol Garbacz, Kamil Jelinek

 Wieczorem nasi zawodnicy udali się na stadion Sparty Praga aby oglądać mecz ligi czeskiej z zespołem Fastav Zlin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0 dla Sparty. Poziom meczu był bardzo wysoki. Nasze uznanie wzbudził sposób operowania piłą przez zawodników i ich poziom indywidualnego wyszkolenia a regularność w rozgrywaniu założonych schematów była na najwyższym poziomie.

 – W poniedziałek po zajęciach treningowych odwiedziliśmy stadion Slavii znajdujący się 200 metrów od naszego hotelu. Obejrzeliśmy obiekt kolejno z najwyższego miejsca pod dachem, następnie schodziliśmy w dół centrum prasowego, loży VIP, galerii sław i pucharów. Wielką atrakcją było wejście do szatni gości w której przebierała się swego czasu Barcelona. Kilka lat temu w Pradze Katalończycy rozgrywali się mecz Ligi Mistrzów Victorią Pilzno. Resoviacy weszli z nadzieją do szatni i pozajmowali sobie miejsca, każdy licząc, że usiadł tam gdzie kiegyś Leo Messi. Największy szczęściarzem był Dawid Olejarka który zajął miejsce Argentyńczyka w szatni. Spacer na Slavii zakończyliśmy zakupami w FanShopie klubowym. – mówi Artur Łuczyk.

Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie starego stadionu w Pradze, gdzie trybuny pomieścić mogły kiedyś ponad 200 tysięcy widzów, wówczas były to głównie duże imprezy masowe w czasach socjalizmu. Aktualnie jest to obiekt Sparty Praga i mieści się tam 8 najwyższej klasy boisk treningowych. Sparta wykupiła stadion od miasta po sprzedaży do Borussii Dortmund Tomasa Rossickyego.  

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy CWKS Resovia:
Copyrigh © 2014 cwks-resovia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody CWKS Resovia zabronione. Projekt: Adam Gałuszka. Realizacja: Marcin Marszał.