CWKS RESOVIA

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY

Facebook Twitter YouTube

Mecz Resovia – ROW 1964 na wiosnę

03.12.2018, 16:15 | Administrator | Aktualności

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN zdecydował dzisiaj, że mecz pomiędzy Apklan Resovią a ROW 1964 Rybnik zostanie rozegrany wiosną przyszłego roku.

2 liga

W pierwotnym terminie (sobota, 1 grudnia o godzinie 13:00) mecz nie odbył się ze względu na zły stan murawy.

5.00 avg. rating (96% score) - 3 votes

7 myśli nt. „Mecz Resovia – ROW 1964 na wiosnę

 1. Leon pisze:

  Panowie, dziękuję za wszystkie emocje, których dostarczyliście mi w rundzie jesiennej. Wyjście z głębokiej zapaści prawie do strefy awansu to jest coś. Myślę, że tremę beniaminka macie już daleko za sobą. Z niecierpliwością i nafzieją czekam na mecze wiosenne

 2. Ręce opadają pisze:

  Czyli przelotne opady i poranne przymrozki przerosły możliwości rzeszowskiej infrastruktury sportowej. Trochę wstyd, a na wiosnę aura wcale nie musi być lepsza. Wiadomo już coś na temat przesunięcia pieniędzy z Podpromia na PCL? Będzie coś z tego czy jak zwykle skończy się na mydleniu oczu?

  1. Leon pisze:

   Nawet jeśli pieniądze zostaną przesunięte to obawiam się, że jest ich zdecydowanie za mało w obecnych warunkach rynkowych, żeby zrealizować ten projekt. Może skończyć się tak, jak z Podpromiem. Przecież inwestorsko nikt tego nie liczył. Kwota jest od czapy.

   1. stadion pisze:

    To już zależy co chcemy budować. Jeśli molocha, którego nie będziemy w stanie zapełnić, a utrzymanie będzie kosztować krocie jak we Wrocławiu, Gdańsku czy Krakowie, co w przypadku naszych warunków odpowiadałoby pewnie 10 tys miejsc, to rzeczywiście bez 100 baniek się nie obejdzie. Realnie potrzeba znacznie mniej. Przede wszystkim profesjonalne boisko z podgrzewaną murawą i sprawnym drenażem oraz oświetlenie. Następnie szatnie, za które nie musielibyśmy się wstydzić i trochę pomieszczeń na zaplecze. Dopiero dalej w priorytetach jest kwestia trybuny, obecna potrzeba to pojemność 2-3 tys i to przy dobrej grze w II lidze. Także wychodzi raczej coś na kształt Niecieczy (jakkolwiek by to nie brzmiało) z możliwością dalszej rozbudowy w przyszłości, niż Motoru/Widzewa/Cracovi. Cóż, albo chce się łechtać ego albo racjonalnie wydawać pieniądze. Dodatkowo, sam fakt powrotu na W22 jest ogromną wartością, a mniejsze inwestycje mają to do siebie, że trwają krócej. Kwoty podawane w mediach mogą być realne, ale pod warunkiem, że powstanie tylko to co rzeczywiście jest potrzebne i że połowa środków nie pójdzie po drodze na lewo.

    1. Leon pisze:

     Żaden gigant nie ma z tego powstać. I słusznie. Stadion ma pozostać kameralnym, jak dotąd.
     http://osrodek.erzeszow.pl/map/www/mapa.php?CFGF=wms&mylayers=%20granice%20ortofotomapa2016%20ortofotomapa%20OSM%20dzialki,obr213%20numery_dzialek%20zudp%20&myqlayers=%20dzialki,obr213%20&bbox=7570337.737,5545303.622,7570689.404,5545505.682&markery=
     Tak to ma wyglądać. Stara trybuna nie jest objęta w ogóle projektem. Nawiasem mówiąc popełnia się ten sam błąd, co przy Hetmańskiej…będziemy się smażyć na nowej trybunie, bo jest zwrócona w kierunku zachodnim.
     Moja jedyna obawa to poziom kosztów. Nikt nie wykonywał do tej koncepcji żadnego kosztorysu, a jak wiadomo ceny w budownictwie poszły do góry. Liczenie tego przy pomocy jakiegoś…współczynnika może okazać się dalekie od realiów.
     A jeśli poziom przyznanych środków będzie zbyt niski to…realizacja projektu może odwlec się…do świętego dygdy…patrz hala Podpromie.

     1. Rzeee pisze:

      Szkoda, ze to wszystko kosztem boisk trenigowych, co z nimi ?Gdzie bedzie trenował SMS ?Jesli projekt ten z wizualizacji ,to tez niestety trybuna bez zadaszenia…

    2. Adam pisze:

     Akurat nieciecza wydaje sie byc fajnym przykladem, pasujacym do obecnych potrzeb i byc moze ma szanse na zamkniecie sie w tych 30mln, o ktorych jest mowa. Raczej nie ma co liczyc na kwoty porownywalne z tym wydanymi chociazby na miejski. Stadion niepozorny, ale pod wzgledem roznych wymogow bije na glowe niejeden obiekt z duzego miasta, np rzeszowa. Jesli dobrze pamietam wyrobili sie z budowa w pol roku. Wlasnie leci puchar, wlaczylem na chwile. Faktycznie boisko prezentuje sie bardzo dobrze, mecz przy swiatlach. Jednak da sie zrobic funkcjonalny obiekt nie tworzac jednoczesnie wielkiego stadionu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy CWKS Resovia:
Copyrigh © 2014 cwks-resovia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody CWKS Resovia zabronione. Projekt: Adam Gałuszka. Realizacja: Marcin Marszał.