CWKS RESOVIA

OFICJALNY SERWIS INTERNETOWY

Facebook Twitter YouTube

Komunikat Zarządu SPN w sprawie Ryszarda B.

28.10.2016, 6:41 | Administrator | Aktualności

Komunikat Zarządu Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia w sprawie artykułu, który ukazał się na łamach portalu rzeszow-news.pl

Resovia Rzeszów
Resovia Rzeszów

KOMUNIKAT ZARZĄDU SPN 28/10/2016/RR

Zarząd Sekcji Piłki Nożnej CWKS z wielkim oburzeniem i zażenowaniem przyjął artykuł pt. „Kierownik z Resovii zaatakował policjantów. Sąd go uniewinnił.” jaki 26 października 2016 roku o godz. 16:30 ukazał się na łamach portalu rzeszów-news.pl .

Już pierwsza część tytułu jest kłamliwa i niezgodna z prawdą. Z uzasadnienia Sądu jasno wynika, że to policjant Wojciech N. prowadzący działania operacyjne zaatakował Ryszarda B. a nie odwrotnie. – „… szarpanina jaka miała miejsce pomiędzy oskarżonym, a funkcjonariuszem policji była wynikiem bezpośredniego i bezprawnego zamachu na oskarżonego i podjętej przez niego akcji obronnej”. – dalej mówi uzasadnienie – „… to Wojciech N. był osobą agresywną, to on szarpał Ryszarda B. ciągnął go za rękę i próbował wykręcić.” Portal rzeszow-news.pl ukazuje całe zdarzenie w całkiem innym świetle i jednoznacznie podważa wyrok niezawisłego sądu.

Jako Zarząd Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia wyrażamy głęboki sprzeciw dla tego typu artykułów oraz działań, które szkalują zarówno imię Klubu jak i byłego kierownika do spraw bezpieczeństwa. W załączeniu zamieszczamy uzasadnienia wyroków Sądu I jak i Sądu II instancji, które jasno wskazują na to, że Pan Ryszard B. działał zgodnie z literą prawa, a policjanci nie dostosowali się do ustaleń i wywołali szarpaninę.

Jednoznacznie zaznaczamy, że osoba, która napisała ten jakże kłamliwy i jednostronny artykuł nie raczyła nawet podpisać go swoim imieniem i nazwiskiem prawdopodobnie robiąc to świadomie, co tylko świadczy o poziomie tej publikacji.

Wnosimy o sprostowanie artykułu i kwestii nieprawdziwych, które się w nim pojawiły. Zgodnie z art.6 ust. 1 oraz art. 12 ust. 1 pkt 1) Prawa prasowego, prasa jest zobowiązana do prawdziwego przedstawienia omawianych zjawisk, natomiast dziennikarz jest obowiązany zachować szczególną staranność i rzetelność przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, zwłaszcza sprawdzić zgodność z prawdą uzyskanych wiadomości lub podać ich źródło.

Z poważaniem
Zarząd Sekcji Piłki Nożnej
CWKS Resovia

Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInTweet about this on Twitter
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

2 thoughts on “Komunikat Zarządu SPN w sprawie Ryszarda B.

 1. Honorowy pisze:

  W szoku jestem czytając te uzasadnienia… jak policjant, który funkcjonuje dzięki naszym podatkom może się tak zachowywać? … Myślałem, że czasy MO, bezprawia już dawno za nami…

  Wyraźnie „RzeszowNews” pisze pod zamówienie funkcjonariuszy policji. Miało to kiedyś miejsce w całym kraju przed ’89 rokiem. I niestety trwa to nadal. Nagonka medialna na osoby prawe i uczciwe w dalszym ciągu trwa.

  Tytuł artykułu powinien nosić nazwę – „Skandal! Policjant chciał siłą i bezprawnie wejść na stadion. Prokuratura wszczęła śledztwo!”, ale gdzie tak napiszą osoby z „RzeszowNews”, które powiązane są z Gazetą Wybiórczą. Oni nie lubią prawdy i nie za bardzo przepadają za faktami.

  Funkcjonariusz, który wykręcił całą tą akcje, dopuszczając się bezprawnego działania i w Sądzie fałszywie zeznawał – powinien teraz płacić kilka tysięcy za naruszenie nietykalności ! a ze służby powinien być wydalony raz na zawsze !

  Szacunek dla Pana Ryszarda!!!

 2. Kuba pisze:

  Dzisiaj sprzedaje się sensacja i skandal a nie rzetelne dziennikarstwo. Celem mediów nie jest informowanie tylko kreowanie sytuacji dwuznacznych, skandalicznych.
  To podnosi temperaturę, sprzedaż, zainteresowanie. W celu osiągnięcia tego nie cofną sie przed niczym, stąd zjadliwa krytyka nastawiona na prowokowanie. Prawdziwe dziennikarstwo zanika. W jego miejsce wkraczają łowcy skandali omyłkowo przez niektórych nazywani dziennikarzami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sponsorzy CWKS Resovia:
Copyrigh © 2014 cwks-resovia.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody CWKS Resovia zabronione. Projekt: Adam Gałuszka. Realizacja: Marcin Marszał.