Bez bramek w sparingu Resovii z Izolatorem

14.07.2015, 20:39 | Administrator | Aktualności | Galeria

W drugim sparingu rozgrywanym tego lata przy Wyspiańskiego Resovia bezbramkowo zremisowała z Izolatorem Boguchwała 0-0.

Dwaj wychowankowie Miłosz Kowalski i Patryk Róg stanęli po przeciwnych stronach boiska, własne

Widzów: 100.

Resovia: Kuszaj (46′ Pietryka) – Konefał (32′ Zawodnik Testowany), Baran (70′ Bednarz), Żmuda (54′ Kowalski), Szkolnik  (54′ Konefał) – Adamski (55′ Bieniasz), Kaliniec (46′ Sadecki), Domoń (60′ Daniel), Ciećko (46′ Jurczak), Pyrdek (46′ Pałys-Rydzik) – Rusiecki (73′ Grygiel).

Rzeszowianie testują nowych zawodników i budują zespół, którego celem będzie walka o czołowe miejsca w tabeli III ligi lubelsko-podkarpackiej. W związku z planowaną reformą rozgrywek piłkarskich tylko zajęcie miejsca w górnych rejonach tabeli pozwoli utrzymać się „Pasiakom” w III lidze.

W kolejnym rozegranym przy ul. Wyspiańskiego sparingu „biało-czerwoni” zremisowali bezbramkowo z Izolatorem Boguchwała. Pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy. Resoviacy nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji bramkowych, ale to pod bramką Lewandowskiego częściej bito na alarm. Goście dogodną okazję do zdobycia bramki mieli w 37 minucie meczu, ale Mateusz Kuszaj wyczuł intencje rywala i wygrał pojedynek sam na sam piłkarzem Izolatora.

Po przerwie na murawie pojawiło się sporo młodzieży i do głosu doszli piłkarze z Boguchwały. Duże problemy rzeszowskim defensorom stwarzał Bartosz Karwat, który dwukrotnie starał się zagrozić bramce Marcina Pietryki. Bramkarz „Pasiaków” nie miał zbyt dużo pracy, ale starał się udzielać wskazówek młodszym kolegom z defensywy i ustawiał szyki obronne. W 57 minucie meczu bardzo ładnym strzałem popisał się Adam Sadecki i piłka o centymetry minęła słupek bramki gości. Kilkanaście minut później Miłosz Kowalski świetną interwencją w polu karnym wyprowadził Pasiaki z opresji.

Do ostatnich minut meczu żadna z drużyn nie zdołała zmienić bezbramkowego wyniku. W barwach Izolatora Boguchwała udany występ zaliczył piłkarz Resovii Patryk Róg, który przymierzany jest do gry w nowym klubie. Rzeszowianie poza dużą grupą młodzieży z SMS-u (Bednarz, Kowalski, Grygiel, Daniel) testowali prawego obrońcę grającego ostatnio w Centralnej Lidze Juniorów i napastnika Chełmianki Chełm, który będąc po słowie z Pasiakami podpisał, z naszym klubem umowę.