Buczek dał zwycięstwo kadrze Podkarpackiego ZPN!

26.04.2017, 18:54 | Administrator | Aktualności

Zwycięstwem 4-2 kadry Podkarpackiego ZPN-u  zakończył się półfinałowy mecz Region's Cup.

Mateusz Skała yellow playerout (85′)
Piotr Laskowski yellow pilka (41′) playerout (55′)

Trener: Dariusz Pietrasiak

Wygraną Podkarpaciu zapewnił napastnik Resovii Bartłomiej Buczek, który najpierw bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego, a później uderzeniem głową z rzutu rożnego ustalił wynik spotkania.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli drużyny prowadzonej przez Grzegorza Sitka i Szymona Grabowskiego, która po 15 minutach przegrywała już 0-2, to jednak zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu. Rewanż odbędzie się za dwa tygodnie.

Już pierwsza groźna akcja Świętokrzyskiego ZPN przyniosła otwarcie wyniku. Po uderzeniu z rzutu wolnego sprzed pola karnego, piłka spadła w pole karne Krawczyka, a tam dobrze znalazł się Piotr Ostrowski i dał prowadzenie zespołowi Dariusza Pietrasiaka.

W 15. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Kontrę Kamila Bełczowskiego wykończył Przemysław Rzepa, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Podkarpackiego ZPN.

Jednak cztery minuty później nasza reprezentacja odpowiedziała trafieniem Pawła Hassa, a jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Piotr Laskowski. Obydwie bramki padły po uderzeniach głową.

Prowadzenie dla Podkarpackiego ZPN zdobył w 63. minucie przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego Bartłomiej Buczek. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 4-2 na chwilę przed końcem.

Rewanż odbędzie się 10 maja. Zwycięzca dwumeczu awansu do finału makroregionu.

W środowym meczu oprócz Bartłomieja Buczka zagrało dwóch innych Resoviaków Damian Barszczak i Dawid Pałys-Rydzik oraz wypożyczony z Resovii do KS-u Wiązownica Adrian Mołdoch.

W sztabie szkoleniowym Resovia również ma swój udział. Drugim trenerem kadry jest Szymon Grabowski (trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego Resovia), a kierwonikiem drużyny Adrian Rudawski (wiceprezes ds. organizacyjnych CWKS Resovia).