Bramkowa chcica „Seby” Dziedzica!

04.03.2017, 19:36 | Administrator | Aktualności

Resovia na inaugurację rundy wiosennej pokonała przy Wyspiańskiego Spartakus Daleszyce 1-0 po bramce Sebastiana Dziedzica z 70. minuty spotkania.

Sebastian Dziedzic świętuje pierwszą bramkę na wiosnę, źródło: nowiny24.pl, Foto. K. Kapica

Adrian Chamera playerout (69′)
Arkadiusz Staszczak yellow playerout (89′)
Sebastian Dziedzic pilka (70′)  playerout (86′)

Trener: Arkadiusz Bilski

Rzeszowianie na inaugurację rundy wiosennej dopisali 3 punkty w ligowej tabeli, ale zwycięstwo wcale łatwo im nie przyszło. „Biało-czerwoni” byli zespołem lepszym, lecz swojej przewagi na boisku nie potrafili udokumentować  bramką przez ponad godzinę. Ogromny wpływ na widowisko miał porywisty wiatr, który skutecznie utrudniał grę obydwu zespołów.

Pierwszą groźną akcję spotkania przeprowadzili goście. Już w 6 minucie meczu futbolówka potoczyła się wzdłuż linii bramkowej Resovii, ale na szczęście dla „Pasiaków” napastnik Spartakusa nie zdążył dostawić nogi, aby zamknąć akcję i skierować ją do pustej bramki.

Kilka minut później po raz pierwszy dali znać o sobie rzeszowianie. Atomowym strzałem na bramkę popisał się Sebastian Dziedzic, lecz trafił prosto w Kołomańskiego.

W 15 minucie spotkania dwójkowa akcja Buczka i Dziedzica skończyła się niecelnym strzałem tego ostatniego. Goście do przerwy grali z wiatrem i wcale nie zamierzali ograniczać się do obrony własnej bramki. W 22 minucie mocnym strzałem postraszył „Pasiaków” Kamil Blicharski.

Po przerwie to rzeszowianie dostali wiatr w plecy i łatwiej było im budować składne akcje. Długo nie mogli rozmontować defensywy broniącego się Spartakusa, ale w 70 minucie meczu przeprowadzili skuteczny kontratak, po którym Sebastian Dziedzic zdobył długo oczekiwaną bramkę. Napastnik Resovii dostał piłkę od Bartłomieja Buczka, po prostopadłym podaniu, „objechał” bramkarza gości i trafieniem do pustej bramki  zapewnił punkty swojej drużynie.

W 84 minucie meczu ten sam zawodnik popisał się efektownym uderzeniem z woleja, ale tym razem piłka przeszła koło słupka.

Ambitnie grający piłkarze Spartakusa nie mając nic do stracenia w końcowych fragmentach meczu ruszyli do natarcia i dwukrotnie zakotłowało się w polu karnym Resovii. Na bramkę „Pasiakow” uderzali Maciej Horna i Damian Gil, ale szczęście sprzyjało gospodarzom, bo piłka za każdym razem o kilkanaście centymetrów mijała cel.