Bez ceregieli trzy punkty zgarnęli!

08.08.2016, 8:19 | Administrator | Aktualności

Zwycięstwem 4-2 rozpoczęli nowy sezon piłkarze Resovii. Podopieczni Szymona Szydełko nie oglądając się na przeciwnika zabrali do Rzeszowa pierwsze trzy punkty.

pilka 2-4 Mariusz Maciejski (89′ k.)

/W 60. minucie meczu za faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Resovii Dawid Kasza/

Piotr Ostrowski (C) playerout (72′)
Jakub Olearczyk pilka (41′) playerout (78′)
Bartosz Sot yellow playerout (61′)
________________________________

Tomasz Palka
Marek Gołąbek playerin (78′)
Wiktor Wołowiec playerin (72′)
Mariusz Maciejski playerin (61′) pilka (89′ k.)

Trener: Szymon Szydełko

Od efektownego zwycięstwa zaczęli sezon 2016/17 zawodnicy Resovii. Na inaugurację rozgrywek ligowych rzeszowianie pokonali w Daleszycach miejscowy Spartakus 4-2.

Prawdziwe „wejście smoka” w nowy sezon zaliczył napastnik „Pasiaków” Bartłomiej Buczek, który potrzebował 23 minut, aby dopisać na swoje konto klasycznego hat-tricka.

Snajper Resovii po raz pierwszy pokonał bramkarza gospodarzy w 6 minucie meczu po strzale z rzutu karnego. Wcześniej w polu karnym faulowany był Przemysław Żmuda i sędzia Radosław Wąsik bez wahania słusznie wskazał na „wapno”. Dwie minuty później Buczek zdobył kolejną bramkę. Tym razem po wrzutce z autu popisał się efektowną główką i nie dał szans Marcinowi Kołomańskiemu na jakąkolwiek reakcję. Piłkarz Resovii był tego dnia nie do zatrzymania dla defensorów Spartakusa i w 23 minucie strzałem zza pola karnego zmusił po raz trzeci golkipera gospodarzy. Było to kapitalne, mierzone uderzenie w boczną siatkę, więc bramkarzowi gospodarzy nie pozostało nic innego jak po raz trzeci wyjąć piłkę z bramki.

Miejscowi odzyskali wiarę w odzyskanie punktów w 41 minucie spotkania. Wówczas przeprowadzili skuteczny kontratak, po którym Jakub Olearczyk przelobował Marcina Pietrykę, zmieniając wynik spotkania na 1-3. Wykorzystał on niefrasobliwość Mirosława Barana, który przegrał pojedynek. Jeszcze przed przerwą kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył jeden z zawodników gospodarzy, ale Pietryka pokazał klasę i sparował to trudne uderzenie na „corner”.

Po przerwie emocji również nie brakowało. Gospodarze mieli dwie dobre okazje, po których mogli doprowadzić do wyrównania. „Biało-czerwoni” wychodzili z opresji po instynktownych interwencjach Marcina Pietryki. Kapitan Resovii tego dnia pomiędzy słupkami spisywał się kapitalnie i był jednym z liderów rzeszowskiej drużyny.

W 59 minucie Dawid Kasza za faul na rywalu ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i resoviacy kończyli mecz w okrojonym składzie.

W 78 minucie spotkania Przemysław Żmuda uspokoił miejscową publiczność kolejnym golem. Trzeba również nadmienić, że świetnym dośrodkowaniem popisał się Bartłomiej Buczek i obok trzech zdobytych goli zanotował asystę.

W doliczonym czasie gry miejscowi odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego. Po faulu Sebastiana Dziedzica „jedenastkę” na bramkę zamienił Mariusz Maciejski i mecz zakończył się wynikiem 4-2 dla Resovii.