Avia Świdnik – Resovia 0-3

02.06.2018, 23:49 | Administrator | Aktualności

W meczu 32. kolejki III ligi Resovia wygrała w meczu wyjazdowym z Avią Świdnik 3-0 (0-0).

Avia Świdnik

Trwa niesamowita seria Resovii, która nie zamierza oddać grupie pościgowej pozycji lidera. Rzeszowianie dopisali w Świdniku kolejny komplet punktów i coraz głośniej mogą przyznać, że celują w mistrzostwo ligi. Razem z pucharowymi spotkaniami był to siedemnasty mecz Pasiaków bez porażki!

Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki i kibice mogą być pewni, że na finiszu rozgrywek emocji nie zabraknie.

Tropikalny upał miał duży wpływ na tempo meczu i do przerwy na murawie nie było większych fajerwerków. Początek spotkania należał do Resovii, która odważniej zaatakowała. W pierwszym kwadransie dwukrotnie na bramkę Piotrowskiego uderzał Paweł Hass, ale piłka szybowała nad poprzeczką. Miejscowi swoje okazje mieli po błędach rzeszowskiego zespołu. W 15 minucie Mroczek uderzył piłkę głową i niewiele brakowało, a trafiłby do siatki. Kilka minut później fatalne podanie Kantora stało się prezentem dla Białka. Na szczęście dla Pasiaków czołowy strzelec ligi w dogodnej sytuacji przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 36 minucie meczu Michał Ogrodnik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na głowę Bartłomieja Buczka. Napastnik Resovii jak jak rasowy snajper uderzył do siatki piłkę głową, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

W 44 minucie resoviacy mieli pierwszą „setkę”. Paweł Hass wypuścił z piłką Szymona Kalińca, a ten zagrał na 10 metr do Ogrodnika. Piłkarz Resovii uderzył mocno, ale prosto w bramkarza i obydwa zespoły na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron z dużym animuszem zaatakowali miejscowi, ale wkrótce okazało się, że to Resovia zada decydujące ciosy. W 50 minucie na bramkę Resovii uderzał Kołodziej, a piłka zablokowana została przez jednego z Pasiaków. Z kontratakiem popędził Michał Ogrodnik. Skrzydłowy Resovii swój rajd zakończył wycofaniem futbolówki do wbiegającego w pole karne Szymona Kalińca, a ten uderzył idealnie pod poprzeczkę.

Sześć minut później rzeszowianie zdobyli kolejną bramkę i ponownie asystę zaliczył Michał Ogrodnik. Dośrodkowana przez niego piłka z rzutu rożnego trafiła idealnie na głowę Damiana Barszczaka, który skutecznym strzałem zaskoczył Piotrowskiego.

W 70 minucie meczu w polu karnym rywali dryblować starał się Paweł Hass, który został faulowany przez jednego z defensorów Avii. Arbiter wskazał na wapno, a skutecznym strzelcem rzutu karnego był Bartłomiej Buczek. Rzeszowianie tradycyjnie rozkręcili się w końcowych fragmentach meczu. W 77 minucie wychodzącego na czystą pozycję bramkową Ogrodnika, bezpardonowo wyciął Drelich i arbiter bez wahania sięgnął po czerwony kartonik.

Grający w przewadze rzeszowianie kontrolowali mecz i mieli jeszcze kilka okazji, aby pokusić się o kolejne trafienia. Na bramkę strzelał Przemek Pyrdek i dwukrotnie Karol Twardowski, ale Piotrowski za każdym razem wychodził z opresji.

32. kolejka | Świdnik, 26 maja 2018 | 13:00

Avia Świdnik – Resovia 0-3 (0-0)

0-1 Szymon Kaliniec (51), 0-2 Damian Barszczak (56), 0-3 Bartłomiej Buczek (71, z karnego).

Avia: Piotr Piotrowski – Mateusz Jarzynka, Kacper Drelich, Konrad Kołodziej, Karol Barański – Sebastian Głaz (60 Sebastian Orzędowski), Krystian Mroczek, Patryk Czułowski – Dominik Maluga (75 Wołos), Białek (75 Adam Nowak), Piotr Prędota.

Resovia: Marcin Pietryka – Mateusz Kantor, Damian Barszczak, Konrad Domoń, Aleksander Drobot (89 Michał Cach), Michał Ogrodnik (77 Radosław Adamski), Szymon Kaliniec, Dariusz Frankiewicz, Szymon Feret (77 Karol Twardowski) – Bartłomiej Buczek (75 Przemysław Pyrdek), Paweł Hass (72 David Kwiek).

Sędziował: Przemysław Białacki z Kielc.

Żółte kartki: Karol Barański – Dariusz Frankiewicz.

Czerwona kartka: Kacper Drelich (79 minuta, za faul).

Widzów: 600 (w tym 104 z Rzeszowa).