Apklan Resovia – Warta Poznań 2-0

26.09.2018, 18:25 | Administrator | Aktualności

Apklan Resovia awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Biało-czerwoni zwyciężyli 2-0 Wartę Poznań w I rundzie tych rozgrywek. Dwie bramki dla Pasiaków strzelił Bartłomiej Buczek.

Warta Poznań

Dużą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Resovii, którzy w I rundzie Pucharu Polski wyeliminowali pierwszoligową Wartę Poznań. Zwycięstwo Pasiakom zapewnił Bartłomiej Buczek. Napastnik rzeszowskiego klubu ostatnio nie zachwycał skutecznością strzelecką i częściej łapał żółte kartoniki niż trafiał do siatki. Przed meczem w prasie pojawiły się informacje, że z powodu choroby wypadł z kadry meczowej. Podopieczni Petra Němca przekonali się jednak, że snajper Pasiaków nie tylko jest w pełni zdrowia, ale wraca do formy strzeleckiej.

Miejscowi wiedzieli, że Warciarze są od dłuższego czasu w kryzysie formy i od pierwszych minut odważnie zaatakowali. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 11 minucie Buczek lobem z linii pola karnego pokonał Lisa.

Po kilku minutach ofensywnie grający rzeszowianie stanęli przed kolejną szansą na bramkę. Tym razem Michał Ogrodnik przeegzaminował golkipera Warty, ale ten ze strzałem sobie poradził. Kolejna akcja rzeszowskiego zespołu to zasługa Kamila Antonika. Młodzieżowiec Resovii z łatwością minął dwóch rywali i zagrał piłkę do Buczka. Napastnik Resovii przymierzył pod poprzeczkę, ale Lis po raz drugi pokazał, że zna swój fach.

W 38 minucie bramkarz Warty skapitulował jednak po raz kolejny i ponownie snajperskim nosem wykazał się Bartłomiej Buczek. Akcję zaczął Mikulec i na bramkę uderzał Ogrodnik, a Buczek popisał się skuteczną dobitką. Pierwsza połowa była świetnym występem rzeszowskiego zespołu. Przyjezdni właściwie tylko raz w w tym czasie zagrozili bramce Wojciecha Daniela. Bramkarza Resovii mocnym strzałem przetestował Biegański.

Dwubramkowa zaliczka pozwoliła podopiecznym Szymona Grabowskiego wyjść na murawę po przerwie z większym spokojem. Przyjezdni zagrali z większą werwą i częściej zapuszczali się w pole karne biało-czerwonych. Tam jednak dużej krzywdy nie dał sobie zrobić bramkarz Resovii. W 88 minucie przed kolejną okazją stanęli rzeszowianie. Buczek prostopadłym podaniem uruchomił Przemysława Pyrdka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył po ziemi, ale trafił rywala w nogę.

Rzeszowianie zagrali dobry mecz i odnieśli pewne zwycięstwo z pierwszoligowym rywalem. O tym z kim przyjdzie im rywalizować w na kolejnym szczeblu pucharowych rozgrywek dowiemy się w piątek, po losowaniu par 1/16 Pucharu Polski.

I runda Pucharu Polski | Rzeszów, 26 września 2018 | 15:00

Apklan Resovia – Warta Poznań 2-0 (2-0)

1-0 Bartłomiej Buczek (11),
2-0 Bartłomiej Buczek (38).

Resovia: Wojciech Daniel – Mirosław Kmiotek, Sebastian Zalepa, Bartłomiej Makowski, Rafał Mikulec – Kamil Antonik, Konrad Domoń, Dariusz Frankiewicz (83 Mateusz Kantor), Szymon Kaliniec (71 Przemysław Pyrdek), Michał Ogrodnik (72 Radosław Adamski) – Bartłomiej Buczek.

Warta: Adrian Lis – Jakub Kiełb (46 Adrian Cierpka), Mateusz Wypych, Wojciech Onsorge, Radosław Jasiński – Krzysztof Biegański (58 Łukasz Spławski), Michał Grobelny, Artur Marciniak, Robert Janicki (46 Grzegorz Szymusik), Wojciech Fadecki – Paweł Piceluk.

Sędziował: Marek Śliwa z Kielc.

Żółte kartki: Domoń, Buczek – Piceluk, Marciniak.

Widzów: 422.

5.00 avg. rating (94% score) - 2 votes

3 myśli nt. „Apklan Resovia – Warta Poznań 2-0

1. RZ napisał(a):

Mecz z nastepnym przeciwnikiem koniecznie wieczorem przy swiatłach!Poprzedzony odpowiednia promocja w miescie ,bilbordy itd.

1. kt napisał(a):

No właśnie to trochę u nas kuleje. Marketing mógłby być na wyższym poziomie. Przydałyby się jakieś akcje promocyjne, nawet w internecie, zachęcające mieszkańców do przyjścia na mecz. Już nawet pomijając to, że jako nieliczni z grona drugoligowców nie mamy na bieżąco prowadzonej telewizji klubowej.

2. Majer napisał(a):

Brawo RResovia .Na meczu niestety nie mogłem być, bo ktoś nie bacząc na kibiców wyznaczył mecz na godz 15. Z krótkiej relacji kolegi, który stwierdził że do przerwy mogły być cztery bramki, wynika że 1 liga jest słabsza niż 2. Trzeba jak najprędzej awansować, póki ten poziom jest taki jaki jest. Stal Mielec (w tamtym sezonie walczyła o awans) przegrała ze słabymi Siedlcami, my wygraliśmy z Wartą, teraz dawać Legię, która ledwo wygrała z Chojniczanką, jeśli wyeliminujemy Mistrza Polski to będzie otwarta droga do finału. To oczywiście żart, ale jak widać różnicy między 1 i 2 ligą nie ma. Teraz chciałbym aby wylosowano nam jakiegoś ekstraligowca, bo może wtedy przyjdzie więcej kibiców, a o to nam przecież chodzi.