Apklan Resovia – Stal Stalowa Wola 1-0

17.11.2018, 14:59 | Administrator | Aktualności

Apklan Resovia pokonała w sobotę przy Hetmańskiej w meczu 19. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola 1-0. Po ósmym zwycięstwie w tym sezonie Pasiaki awansowały na siódmą pozycję w ligowej tabeli.

Stal Stalowa Wola

Resovia wygrała piąty mecz z rzędu i z zespołu skazanego przez wielu na spadek, staje się ekipą ważną w drugoligowych rozgrywkach. Rzeszowianie to zwycięstwo wybiegali, wywalczyli i o tę jedną bramkę byli lepsi od równie walczących rywali z hutniczego miasta. To było wyrównane spotkanie, ale to biało-czerwoni wypracowali sobie więcej okazji bramkowych i to oni mogą czuć niedosyt po ostatnim gwizdku. Przy lepszej skuteczności mogli pokusić się jeszcze o dwa trafienia.

Na grząskim boisku trudno było wymieniać podania i utrzymywać się przy piłce. Na początku spotkania te zadania lepiej wychodziły stalowcom. Goście składnie przechodzili z obrony do ataku, ale pod bramką Resovii niewiele mieli do powiedzenia. Tam rządził Rafał Mikulec z kolegami z defensywy.

Gospodarze po raz pierwszy zagrozili bramce Konefała w 12 minucie meczu. Do celu uderzał wówczas Paweł Hass, po świetnym podaniu Buczka. Kilka minut później do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego wyskoczył Zalepa, ale jego strzał głową był minimalnie niecelny.

Po zmianie stron gra mocno się zaostrzyła. W 53 minucie Bartłomiej Buczek z rzutu wolnego ostemplował słupek bramki gości. Po chwili efektownym rajdem przez połowę boiska popisał się Kamil Antonik. Skrzydłowy Resovii z łatwością radził sobie z rywalami, ale w polu karnym było już zdecydowanie gorzej. W 69 minucie Szymon Jopek popisał się atomowym strzałem na bramkę Pasiaków i bramkarskim kunsztem wykazał się Wojciech Daniel.

Dwie minuty później z bramki cieszyli się rzeszowianie, a skuteczną bronią na hutniczą defensywę okazał się perfekcyjny kontratak Michała Ogrodnika. Skrzydłowy Resovii dograł piłkę do Przemysława Pyrdka, a ten pewnym strzałem pokonał Konefała.

W ostatnim kwadransie meczu stalowcy rzucili się do desperackich ataków i Rzeszowianie mieli więcej miejsca z przodu. i dwukrotnie stanęli przed szansą podwyższenia wyniku, ale zabrakło tzw. „chłodnej głowy”. W dogodnych sytuacjach złe decyzje podejmowali Michał Ogrodnik i Kamil Antonik, ale największy jęk zawodu na trybunach rozniósł się po sytuacji Bartłomieja Buczka. Napastnik Resovii przejął niedokładne podanie bramkarza i znalazł się w sytuacji sam na sam z rywalem. Miał sporo czasu na precyzyjny strzał do siatki, ale sam zaskoczony takim obrotem sprawy, fatalnie spudłował.

Rzeszowianie po ostatnim gwizdku odtańczyli na środku murawy taniec radości. Piąta z rzędu wygrana pozwoliła wskoczyć Pasiakom na wyższy poziom ligowej tabeli, a jest nim 7 miejsce.

19. kolejka II ligi | Rzeszów, 17 listopada 2018 | 13:00

Apklan Resovia – Stal Stalowa Wola 1-0 (0-0)

1-0 Przemysław Pyrdek (71).

Resovia: Wojciech Daniel – Rafał Mikulec, Bartłomiej Makowski, Sebastian Zalepa, Mateusz Geniec – Kamil Antonik, Szymon Kaliniec (87 Mirosław Kmiotek), Dariusz Frankiewicz, Michał Ogrodnik – Paweł Hass (59 Przemysław Pyrdek), Bartłomiej Buczek.

Stal: Łukasz Konefał – Adam Waszkiewicz, Grzegorz Janiszewski, Piotr Mroziński, Bartosz Sobotka – Robert Dadok (38 Michał Mistrzyk), Przemysław Stelmach, Szymon Jopek, Michał Trąbka – Sebastian Łętocha (62 Andrzej Trebuha), Adrian Dziubiński (72 Michał Kitliński).

Sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice).

Żółte kartki: Frankiewicz, Buczek, Kaliniec, Pyrdek – Jopek, Stelmach, Mistrzyk, Mroziński.

Widzów: 937.

5.00 avg. rating (99% score) - 19 votes

15 myśli nt. „Apklan Resovia – Stal Stalowa Wola 1-0

1. Leon napisał(a):

Kolejny dobry mecz w wykonaniu Wojtka Daniela. Ta interwencja po strzale bodajże Jopka…naprawdę genialna.
    Poza tym znowu świetnie gra Rafał Mikulec. Taki nasz Resoviacki Piszczek 🙂
    Panowie, ta Wasza radość w kółeczku po meczu, w którym wszyscy gracze muszą uczestniczyć i odśpiewanie RESOVIA, RESOVIA…bezcenne! Mamy naprawdę kapitalną drużynę i w niej doskonały klimat. Dojedźmy z tym wszystkim (z zerem z tyłu…przede wszystkim) przynajmniej do końca jesieni!

2. kk napisał(a):

Nie zazdroszczę Grabie, przed meczem z Gryfem wypadają wszyscy środkowi pomocnicy+ Pyrdek, który mógłby zagrać w środku na ofensywnym. Niemniej wierzę, a wręcz jestem pewien, że jakoś chłopaków poukłada.

3. Majer napisał(a):

Brawo chłopaki, na trudnej do gry murawie pokazaliście wyższość piłkarską. Na takim grzęzawisku trudno o finezję, ale i tak parę akcji było przedniej marki, ten Antonio, ach Ty chłopaku, graj tak dalej a „świat ” stoi przed Tobą otworem, szybkość, opanowanie piłki, jeszcze tylko przegląd pola i będziesz kompletnym graczem. Jeszcze raz brawo chłopaki, brawo Resovia.

4. kibic napisał(a):

Co z Konradem Domoniem? Nie znalazł się w kadrze na mecz.

1. . napisał(a):

Kontuzja pachwiny…

1. kibic napisał(a):

Są szanse, że zagra za tydzień?

1. M napisał(a):

Za tydzień też z tego co mówił Graba zabraknie go…tym samym wobec absencji kartkowych Kalińca i Frankiewicza nieciekawie wygląda sytuacja w środku pola…

Szkoda… Na szczęście obrona w komplecie oraz dobrej dyspozycji i nawet skromne 1:0 wciąż daje 3 punkty, a kto wie, może rezerwowi wykorzystają swoją szansę i przy okazji ujawni się kolejny talent. Patrząc po wynikach rezerw, forma była raczej zwyżkowa.
            Co więcej, jeśli uda się wygrać to takie wykartkowanie okaże się najlepszym co mogło spotkać Resovię, bo zaraz po przerwie czeka Łęczna, Elana, Widzew i każdy zawodnik może być wtedy na wagę złota. Zobaczymy za tydzień z tego wyjdzie 🙂

2. Endrju napisał(a):

Dokładnie ,jedynie pozostaje JEDEN pomocnik czyli M Kmiotek. oj brakuje Kwieka i Świechowskiego!

Myślę że Vadym zagra na środku, on potrafi przytrzymać piłkę i fajnie ją rozrzucić, a może Michał zagra bliżej środka a Pyrdek na boku . Graba faktycznie ma mały problem, ale wierzę że dobrze skomponuje drużynę.

4. Endrju napisał(a):

Niestety ale Pyrdka nie będzie. Też pauzuje za kartki.

5. punkty napisał(a):

Ciekawa statystyka. W ostatnich 5 spotkaniach Resovia zdobyła więcej punktów – 15, niż we wcześniejszych 14 meczach – 14.

6. Mieszkaniec Rzeszowa napisał(a):

Stan murawy katastrofa. Nalezy wspolczuc piłkarzom ze musza męczyć sie na takim kartoflisku. Kibice tez nie maja lekko aby zobaczyc z tej trybuny cale boisko. Trzeba robic wszystko aby wrocic do domu na W22

7. Patryk napisał(a):

Wspaniala seria trwa! Brawa za zwyciestwo i kolejne czyste konto. Calkiem dobry mecz jak na dzisiejszy stan miejskiego kartofliska. Ten Mikulec to jest przekot, swietny wystep. Daniel coraz pewniej, dwie wrecz kapitalne interwencje. Zalepa jak zwykle solidnie, nawet Makowski jakby lepiej, niz wykle. Wraca powoli stara dobra Resovia z pewna defensywa. Gorzej z przodu, ale wazne, ze udalo sie wbic przynajmniek tego jednego gola. Niestety konkretne wykartkowanie przed Gryfem, bedzie mial Grabowski bol glowy za tydzien. Paru rezerwowych otrzyma szanse na pokazanie sie, choc i tak niektorzy pewnie by mieli okazje odpoczac za dzisiejszy festiwal nieskutecznosci. Z dwojga zlego, lepiej ze przed Gryfem, nie czolowka. Tak czy inaczej, dzieki za dzisiaj! I nie budzcie kibicow jeszcze z tego wspanialego snu!