Apklan Resovia – Błękitni Stargard 1-0

01.09.2018, 20:55 | Administrator | Aktualności

Apklan Resovia wygrała w meczu 8. kolejki z Błękitnymi Stargard 1-0. Jest to pierwsze ligowe zwycięstwo piłkarzy Szymona Grabowskiego w bieżących rozgrywkach.

Błękitni Stargard

Podopieczni Szymona Grabowskiego wykazali ogromną determinację i cel osiągnęli zasłużenie. Mogli (powinni) pokusić się o kilka bramek więcej w tym meczu, ale razili nieskutecznością. Wygrane zawody zadedykowali Damianowi Barszczakowi koledze z zespołu, który zmaga się z poważną chorobą. Na mecz wyszli w koszulkach za napisem: „Bary, jesteśmy z Tobą!”

Od pierwszego gwizdka kibice nie mogli narzekać na brak emocji, bo pod jedną i drugą bramką sporo się działo. Pierwszą „setkę” zaprzepaścił Adrian Kwiatkowski, który w 4 minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Resovii.

Rzeszowianie odpowiedzieli rajdem Radosława Adamskiego, który po dośrodkowaniu Antonika w 12 minucie ograł obrońcę i uderzył piłkę prosto w Rzepeckiego. Po chwili soczystym uderzeniem popisał się Szymon Kaliniec, ale i tym razem golkiper gości wyszedł z opresji. Resoviacy oddali tego dnia rekordową ilość 26(!) strzałów na bramkę rywali i tylko raz udało się im zmusić bramkarza Błękitnych do kapitulacji.

W 20 minucie spotkania przyjezdni mieli sporo szczęścia, bo piłka po główce Sebastiana Zalepy wylądowała na słupku. Kilkanaście minut później środkowy obrońca Resovii wyregulował celownik i tym razem udało mu się wpisać na listę strzelców. Na odpowiedź Błękitnych nie trzeba było długo czekać. Juz kilkadziesiąt sekund później atomowym strzałem popisał się Grzegorz Rogala i jakimś cudem Banek wybił piłkę na rzut rożny.

Po przerwie goście zaryzykowali grę trójką obrońców i raz za razem nadziewali się na kontry atakujących z ułańską fantazją „Pasiaków”. W 50 minucie wolejem popisał się Pyrdek, a po chwili Buczek w swoim stylu postraszył Rzepeckiego strzałem z rzutu wolnego.

Od 64 minuty rzeszowianie grali w przewadze, bo drugą żółtą kartkę zobaczył Jakub Ostrowski. Resoviacy zaatakowali z jeszcze większym animuszem i Rzepecki dwoił się i troił, aby ratować swój zespół przed stratą gola. Na bramkę uderzali: Pyrdek, Buczek, Straszkewycz, Feret, Zalepa, Kwiek oraz powracający do gry po kontuzji Ogrodnik. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w 74 minucie David Kwiek, ale nie sięgnął toczącej się piłki na piątym metrze od bramki.

Tymczasem goście wcale nie ograniczali się do defensywy i w końcowych minutach meczu mieli trzy okazje do zmiany rezultatu. Rzeszowianie jednak mogli odetchnąć z ulgą , bo przy strzałach Adriana Kwiatkowskiego i Wiktora Patrzykąta na posterunku był Bartłomiej Banek, a dobitka Przemysława Brzeziańskiego (z kilku metrów) była mocno niecelna.

8. kolejka II ligi | Rzeszów, 1 września 2018 | 16:00

Apklan Resovia – Błękitni Stargad 1-0 (1-0)

1-0 Sebastian Zalepa (38).

Resovia: Bartłomiej Banek – Mateusz Kantor, Konrad Domoń, Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec – Przemysław Pyrdek (82 Michał Ogrodnik), Szymon Kaliniec, Dariusz Frankiewicz, Kamil Antonik (87 Szymon Feret), Radosław Adamski (63 Wadym Straszkewycz) – Bartłomiej Buczek (75 David Kwiek).

Błękitni: Mariusz Rzepecki – Wiktor Patrzykąt, Jakub Ostrowski, Patryk Baranowski (20 Mateusz Ogrodowski), Grzegorz Rogala – Błażej Starzycki (80 Mikołaj Napora), Junpei Shimmura (72 Michał Cywiński), Filip Karmański (61 Piotr Kurbiel), Mateusz Kwiatkowski, Adrian Kwiatkowski – Przemysław Brzeziański.

Sędziował: Mateusz Bielawski z Katowic.

Żółte kartki: Frankiewicz, Antonik – Ogrodowski, Ostrowski, Shimmura.

Czerwona kartka: Ostrowski (64. minuta, za drugą żółtą).

Widzów 900.

5.00 avg. rating (98% score) - 8 votes

4 myśli nt. „Apklan Resovia – Błękitni Stargard 1-0

1. ww napisał(a):

Hasik juz caly tydzien trenował i fajnie to wygladalo, widzocznie Graba stwierdzil ze nie jest jeszcze gotowy, fajnie ze ogrod dzisiaj wszedl i kwieku juz wraca do formy. Dobrze ze potrafimy kreowac duzo sytuacji strzeleckich i pomimo dzisiejszego zeza bramkowego mozna tylko pozytywnie myslec na przyszlosc ze skutecznosc bedzie lepsza. Cieszą w koncu pierwsze 3 punkty w 2 lidze i miejmy nadzieje ze otworzylismy te drugoligiwe wrota na osciez 🙂

2. Soviak napisał(a):

Kiedy wraca Hass? Z całym szacunkiem ale Buczo w obecnej formie szoruje po dnie, jedyne zagrożenie jakie stwarza to z wolnych. Może przy słabszej dyspozycji Bartka szansę warto dać jeszcze jedną Karolowi Twardowskiemu? Albo jakiś wariant ze Straszkewyczem i Antonikiem na ataku? Mi podobał się dzisiaj środek pola, tak sobie myślę, że Szymek Kaliniec przeszedł przez te wszystkie szczeble juniorskie w naszym klubie, a teraz jest podstawowym zawodnikiem naszej drużyny w 2 lidze. I serce się raduje. To tylko pokazuje, że co prawda 1. drużyna jest priorytetem, ale trzeba też dbać o rozwój młodzieży w naszym klubie,w stosunkowo krótkim czasie na tym polu zmieniło się wszystko o 180 stopni, na plus. I oby tak dalej, bo to taka nasza mała perełka. pozdRRawiam wszystkich Resoviaków wraz z piłkarzami, za to że zostawili w dniu dzisiejszym serducho na boisku i nareszcie wyszarpali te upragnione 3 punkty, dzięki którym dzisiaj piwko w Rynku smakuje znacznie lepiej, wasze zdrówko panowie! 🙂

3. Majer napisał(a):

Są trzy punkty i to w zasadzie wystarczyłoby napisać, ale jednak coś o meczu wyskrobię. Po pierwsze napastnicy; Bartek nie może odnaleźć formy z tamtego sezonu, wg mnie on po prostu jest za słaby na 2 ligę, ale skoro Grabowski stawia na niego, to pewnie nie mamy lepszych napastników, młody to trochę taki jeździec bez głowy, miał fajne wejścia, ale gdy dochodził do sytuacji gdy można było sfinalizować akcję gubił się, ale będzie z niego pożytek, gdy ogra się to będzie wartościowym napastnikiem, ale czy będzie jeszcze u nas grał? ja mam nadzieję, bo wtedy Resovia będzie walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Duży stworzyliśmy sytuacji ale jeszcze nie zamieniliśmy ich na bramki, uważam że to kwestia czasu. Są 3 punkty i z tego trzeba się cieszyć. Za tydzień liczę na kolejną zdobycz punktową, może 3 pkt, mam nadzieję.

4. vadi napisał(a):

bRRawo w końcu 3 punkty! Chyba dzisiejszy mecz pokazał na kogo Graba powinien postawić w bramce. Momentami wyglądało to fajnie, ale panowie, skuteczność do poprawy! Powinniśmy dużo wcześniej zakończyć ten mecz kolejnymi bramkami…no ale nic, zwycięzców się nie sądzi, mamy pierwsze 3 punkty i to jest najważniejsze 🙂